بازتاب نیوز

پر درآمد ترین فوتبالیست های جهان

٢٢ سرطان ١٣٩٧ رادیو تلویزیون ملی افغانستان

– ‘لیونل مسی’ ستاره آرژانتینی،’نیمار’ ستاره برازیلی و ‘کریستیانو رونالدو’ کاپیتان تیم ملی پرتغال براساس جدیدترین گزارش ها، رده های اول تا سوم پردرآمدترین بازیکنان فوتبال جهان را به خود اختصاص داده اند.

در فهرست ۱۰ نفره ای که روزنامه «دیلی میل» انگلیس پنجشنبه منتشر کرده است،اسامی سه بازیکن برازیلی، ۲ آرژانتینی و ۲ فرانسوی و سه بازیکن از کشورهای آلمان، پرتغال و شیلی دیده می شود.

براساس این فهرست، مسی با دریافت سالانه ۵۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دالر، پر درآمدترین بازیکن حال حاضر فوتبال جهان است.

پس از وی نیمار بازیکن تیم ملی فوتبال برازیل و باشگاه پاری سن ژرمن فرانسه قرار گرفته است که سالانه حدود ۴۲ میلیون دریافت می کند.

پس از رونالدو که با انتقال به باشگاه یوونتوس ایتالیا، و کسب درآمد سالانه ۳۵ میلیون دالر، در این فهرست سوم است، « الکسیس سانچز» بازیکن تیم ملی ‘شیلی’ و ‘منچستر یونایتد’ انگلیس قرار دارد که حقوق سالانه وی، ۲۱ میلیون دالر اعلام شده است.

«اسکار دوسانتوز» بازیکن پیشین تیم ملی برزیل و شانگهای چین و «ازکوئیل لاوتزی» مهاجم پیشین تیم ملی آرژانتین و بازیکن تیم «هبی» چین نیز، به ترتیب با درآمد سالانه ۲۷ میلیون و ۹۰۰ و ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دالر در جایگاه پنجم و ششم قرار گرفتند.

« مسعود اوزیل» ملی پوش آلمانی و تیم باشگاهی آرسنال انگلیس نیز با دریافت سالی ۲۴ میلیون دالر در رده هفتم، فهرست پردرآمدترین بازیکن فوتبال قرار دارد.

پس از اوزیل، به ترتیب «هالک» ملی پوش پیشین برزیلی و تیم شانگهای چین با درآمد سالانه ۲۳میلیون و ۳۰۰ هزار دالر، «کیلین امباپه» مهاجم ملی پوش فرانسوی و باشگاه پاری سن ژرمن با ۲۱ میلیون دالر و « پول پوگبا» هم بازی امپابه و بازیکن منچستر یونایتد انگلیس با دریافت سالانه ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار دالر در رده های هشتم تا دهم پردرآمد ترین بازیکنان جهان قرار گرفتند.

لینک اصلی: https://rta.org.af/?p=21166

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو تلویزیون ملی افغانستان

آخرین خبر ها:

Loading