بازتاب نیوز

مبارزات انتخاباتی در پاکستان با موجی از انفجار های مرگبار جریان دارد

٢٢ سرطان ١٣٩٧ رادیو اروپای آزاد

در نتیجه دو انفجار دیروز در پاکستان بشمول یک کاندید انتخابات پارلمانیبیش از سه صد تن کشته و زخمی شدند.

در یک هفته سه انفجار در مبارزات انتخاباتی در پاکستان، جان بیش از یکصد و پنجاه تن را گرفت و صد ها تن دیگر را زخمی ساخت.

براساس گزارش ها وضعیت برخی از زخمی های انفجارات دیروز که در منطقه مستنگ ایالت بلوچستان و جنوب ایالت خیبرپشتونخواه به وقوع پیوست وخیم است و بیم آن میرود که تلفات افزایش یابد.

وزارت داخله پاکستان کشته شدن سراج ریسانی نامزد حزب عوامی بلوچستان را در انفجار دیروز تایید کرد.

از سوی دیگر اکرم درانی که از سوی حزب متحده مجلس عمل، اتحاد انتخاباتی گروه های مذهبی تندرو ،نامزد است، پس از حمله دیروز بالای کاروان موترهایش در ایالت خیبرپشتونخواه به خبرنگاران گفت که حکومت از احتمال وقوع این حمله هوشدار داده بود.

پیش از این در حمله انتحاری که روز سه شنبه جلسه انتخاباتی حزب عوامی نشنل را در شهر پشاور هدف قرار داد، به شمول هارون بلور نامزد این حزب، بیست تن کشته و شصت و پنج تن دیگر زخمی شدند.

طالبان پاکستانی مسوولیت حمله بالای جلسه انتخاباتی حزب عوامی نشنل را بدوش گرفته اند.

به تاریخ بیست و پنجم ماه جاری میلادی انتخابات پارلمانی در پاکستان برگزار می شود.

در یک تحول دیگر در پاکستان، نواز شریف صدراعظم پیشین و رهبر حزب مسلیم لیگ و دخترش مریم نواز دیشب پس از آنکه از لندن به میدان هوایی شهر لاهور رسیدند از سوی پولیس بازداشت شدند.

براساس گزارش ها، هزاران تن از طرفداران حزب مسلیم لیگ شاخه نواز، برای پذیرایی از نواز شریف در نزدیکی میدان هوایی لاهور جمع شده بودند، اما نیرو های امنیتی پاکستان راه های مواصلاتی به میدان هوایی را مسدود کرده و به کسی اجازه رفتن به میدان را ندادند.

مریم نواز دختر نواز شریف چند روز پیش در یک نشست خبری در لندن گفت که در انتخابات آینده پارلمانی کشورش اشتراک میکند و با وجود فشار های فراوان به مبارزات سیاسی اش دوام خواهد داد.

نواز شریف در ماه جولای سال گذشته میلادی توسط ستره محکمه پاکستان از پست صدارت آن کشور برکنار شد و در هفته گذشته به خاطر خریداری اپارتمان‌های مجلل در لندن، به ده سال حبس محکوم شد.

حزب مسلیم لیگ شاخۀ نواز اتهام وارد کرده است که نیرو های پاکستانی چند صد تن از اعضای این حزب را در آستانه انتخابات دستگیر کرده اند.

نظر شما

تبصره های نشان داده شود

...تبصره ها درحال لود شدن است

لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/pakistan-attacks/29361974.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

آخرین خبر ها:

Loading