بازتاب نیوز

صلح‌خواهان هلمندی دست به دامن پاکستان شدند

٢٢ سرطان ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: کاروان صلح‌خواهان هلمندی پس از ۶ روز دادخواهی، چادر تحصن‌شان را از دروازه‌ی سفارت روسیه در کابل برداشتند و روز پنجشنبه (۲۱ سرطان) راه سفارت پاکستان در کابل را به پیش گرفتند.

 این صلح‌خواهان می‌گویند تا مدت نامشخص در برابر این سفارت چادر اعتراض بر پا خواهند کرد. اعتراض به جنگی که به گفته‌ی این معترضان از سوی پاکستان در افغانستان پشتیبانی می‌شود. 

بسم‌الله وطن‌دوست، همکار رسانه‌ای این کاروان گفت: «پاکستان باعث جنگ در افغانستان شده است. همین کشور بود که ۴۰ سال پیش تنظیم‌های جهادی را در افغانستان به میان آورد و برای‌شان اسلحه توزیع کرد و اکنون از طالبان حمایت می‌کند.»

با این حال، پایان جنگ در کشور یگانه خواست این کاروان است. اعضای این کاروان می‌گویند ما به ملت پاکستان صدا می‌زنیم، در صورتی که مقام‌های حکومتی آنان از جنگ در افغانستان دست برندارند، دامنه‌ی آتش این جنگ به پاکستان نیز سرایت خواهد کرد.

بسم‌الله وطن‌دوست، عضو این کاروان می‌گوید آنان دوباره نزد سفارت‌های امریکا، روسیه و کشورهای دیگر برخواهند گشت تا پاسخ‌نامه‌های فرستاده شده به مردم این کشورها را به دست بیاورند.

کاروان صلح‌خواهان در ۲۳ ثور از هلمند راهی کابل شدند. آن‌ها پس از تحصن چند روزه در کنار سفارت‌های ایالات متحده امریکا، روسیه و دفتر سازمان ملل در کابل، اکنون در کنار سفارت پاکستان چادر زده‌اند.

لینک اصلی: https://8am.af/helmandi-peacekeepers-became-pakistani/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading