بازتاب نیوز

هواداران برای استقبال نواز شریف به جاده‌ها ریختند

٢٢ سرطان ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

رسانه‌های پاکستانی از راهپیمایی هزاران هوادار نواز شریف، نخست وزیر پیشین پاکستان و دخترش مریم نواز به جاده‌ها خبر می‌دهند. جاوید اقبال، رییس دیوان حسابرسی، هشدار داده است علیه کسانی که مانع دستگیری نواز شریف گردند، اقدام جدی خواهد کرد، اما این هواداران مدعی اند که این تنها یک تجمع صلح آمیز در فرودگاه خواهد بود تا از رهبر حزب شان استقبال نمایند.

آقای نواز شریف یک هفته پس از این‌که از سوی محکمه‌ی مبارزه با فساد، به طور غیابی به ۱۰ سال حبس محکوم شد، با دخترش مریم نواز دیروز راهی پاکستان شدند. به نقل از شبکه جیو نیوز پاکستان، سخنگوی پولیس به رسانه‌های پاکستانی گفته است قرار است پس از رسیدن نواز شریف و دخترش مریم نواز به پاکستان، آنان را به زندان «دیالا» انتقال دهند. به این منظور شماری از نیروهای نظامی در فرودگاه لاهور و اسلام آباد مستقر شده‌ اند.

نوازشریف ظاهرا این حکم محکمه را نپذیرفته و ادعا دارد دسیسه‌ای علیه حزب اش است. آقای نواز شریف دیروز (جمعه) با پخش یک کلیپ ویدیوی در رسانه‌های اجتماعی به هوادارانش گفته است که می‌داند پس از داخل شدن به خاک پاکستان به زندان فرستاده خواهد شد، اما به خاطر مردم به کشور خواهد آمد. آقای نواز گفته است:«می‌خواهم به پاکستانی‌ها بگویم که من این کار را به خاطر شما انجام می‌دهم. با من قدم بردارید، دستان تان را به دست من بگذارید و هدف کشور را تغییر بدهید».

گرفتاری نواز شریف درحالی مطرح می شود که در ۲۵ ماه روان میلادی انتخابات در پاکستان برگزار خواهد شد و حزب مسلم لیگ به رهبری نواز شریف با  حزب تحریک انصاف به رهبری عمران خان، ستاره کریکت و سیاستمدار پاکستانی، رقابت خواهد کرد.

لینک اصلی: https://8am.af/the-fans-went-to-the-roads-to-welcome-nawaz-sharif/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading