بازتاب نیوز

اعتراضات شمال؛ معترضان دروازه‌ی کمیسیون انتخابات در بلخ را بستند

٢٢ سرطان ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد

اطلاعات روز: در یازدهمین روز تظاهرات هواداران جنرال دوستم و حزب جنبش ملی، معترضان در ولایت بلخ درواز‌ه‌ی کمیسیون مستقل انتخابات را بستند و تصویر رییس‌جمهور غنی را از دروازه‌ی مقام ولایت جوزجان پایین کردند.

تظاهرات در اعتراض به بازداشت نظام‌الدین قیصاری نماینده ویژه جنرال دوستم در امور خیزش‌های مردمی برای یازدهمین روز در برخی از ولایت‌های شمالی ادامه پیدا کرد. معترضان روز جمعه برخی از جاده‌ها، بندر تجارتی حیرتان در بلخ، بندر آقینه در فاریاب و بندر شیرخان در قندوز را به روی رفت آمد مسدود نگه داشتند.

معترضان در ولایت بلخ با بستن دروازه‌ی دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات هشدار دادند که اگر حکومت به خواست‌های‌شان بی‌پروایی کنند، دروزاه‌ی نهادهای دولتی را در بلخ نیز خواهند بست.

آنان که خواهان رهایی نظام‌الدین قیصاری و برگشت جنرال دوستم به کشور اند روی دروازه‌ی دفتر ولایتی کمیسیون در بلخ نوشته‌اند که «ما بدون جنرال دوستم انتخابات نمی‌خواهیم.»

پیش از این، نیز معترضان دفترهای کمیسیون انتخابات را در ولایت‌های فاریاب، سرپل، جوزجان و تخار بسته بودند.

رهایی ۸ تن از افراد نظام‌الدین قیصاری

در همین حال روز جمعه هشت تن از افراد نظام‌الدین قیصاری آزاد شدند. نقیب‌الله فایق، والی فاریاب هنگام رسیدن شماری از این افراد به ولایت فارایاب گفت که «هشت تن از افراد نظام‌الدین قیصاری امروز از بند آزاد شدند و شش تن آنان به میمنه و ولسوالی قیصار فاریاب انتقال یافتند.»

آقای فایق افزود که هنوز هم ۷ محافظ نظام‌الدین قیصاری در کابل در بند اند که به زودی آزاد خواهند شد.

انتشار ویدئویی از بدرفتاری نیروهای امنیتی با افراد نظام‌الدین قیصاری

روز جمعه ویدئویی از لحظه‌ی بازداشت افراد نظام‌الدین قیصاری و برخورد نامناسب نیروهای امنیتی با آنان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که انتقادهای گسترده را به دنبال داشت.

در این ویدئو دیده می‌شود؛ چند تن که شماری زخمی‌اند با دست‌های بسته روی زمین افتاده و نیروهای امنیتی که یکی دیگرشان را «کماندو» صدا می‌زنند، به اذیت و آزار آنان می‌پردازند.

بسیاری‌ها در شبکه‌های اجتماعی از برخورد نیروهای امنیتی با افراد نظام‌الدین قیصاری انتقاد و این گونه برخورد را خلاف قانون و خلاف کرامت انسانی خواندند.

نوشته اعتراضات شمال؛ معترضان دروازه‌ی کمیسیون انتخابات در بلخ را بستند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

لینک اصلی: https://etilaatroz.com/63075/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading