بازتاب نیوز

تلفات غیرنظامیان در ننگرهار و پکتیا در جریان عملیات نیروهای امنیتی

٢٢ سرطان ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد

اطلاعات روز: مقام‌های محلی ولایت ننگرهار تایید می‌کنند که در جریان عملیات نیروهای ویژه امنیت ملی در ولسوالی خوگیانی این ولایت، شش غیرنظامی کشته شده‌اند.

عطاالله خوگیانی، سخن‌گوی والی ننگرهار گفته که عملیات زمینی نیروهای ویژه امنیت ملی پنج‌شنبه‌شب در منطقه مملی ولسوالی خوگیانی انجام شد که در نتیجه‌ی آن همچنان دو پنپ تیل، ۱۸ موتر و ۶ موتورسایکل تخریب شده است.

آقای خوگیانی بدون ارائه آمار از تلفات شورشیان مسلح در جریان این عملیات، گفته است که نیروهای امنیتی سه فرد مشکوک را بازداشت کرده‌اند.

اما عرفان الله یک باشنده‌ی محل به خبرگزاری پژواک گفته که در این منطقه علاوه بر عمليات زمینی، حمله‌‌ی هوایی نیز صورت گرفته است.

گروه طالبان نیز مدعی شده که در حمله‌ی نیروهای امنیتی در ولسوالی خوگیانی چندین غیرنظامی کشته شده‌اند.

چند روز پیش نیز در همین منطقه از ولسوالی خوگیانی، افراد ملکی از سوی نیروهای ویژه امنیت ملی هدف قرار گرفته بودند.

رویداد مشابه در ولسوالی زرمت پکتیا

در همین حال شماری از ساکنان ولسوالی زرمت پکتیا گفته‌اند که در یک حمله‌ی هوایی نیروهای ارتش در این ولسوالی بیش از ۲۰ غیرنظامی کشته شده‌اند که ۱۰ تن آنان اعضای یک خانواده‌اند.

آنان به رادیو سلام‌وطندار گفته‌اند که روز پنج‌شنبه بام این خانه به سنگر طالبان بدل شده بود و نیروهای امنیتی بامداد روز جمعه، این خانه را هدف قرار دادند.

بیش از ۱۰ غیرنظامی دیگر، در درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان جان سپرده‌اند و صبح روز جمعه مراسم تدفین این شهروندان در ولسوالی زرمت برگزار شد.

هرچند مسوولان محلی ولایت پکتیا در مورد این رویداد چیزی نگفته‌اند، اما حکیم وزیری ولسوال زرمت، بدون آرائه آمار پذیرفته که در نتیجه‌ی حملات هوایی و درگیری‌های عصر و شب گذشته به غیرنظامیان تلفاتی وارد شده است.

گروه طالبان مدعی شده که در عملیات نیروهای امنیتی در ولایت‌های پکتیا و ننگرهار ۴۱ غیرنظامی کشته شده‌اند.

این غیرنظامیان در حالی آماج قرار می‌دهند که آمار تلفات غیرنظامیان در افغانستان، افزایش یافته است.

بربنیاد، گزارش ماه اپریل سازمان ملل، از آغاز ماه جنوری تا ماه مارچ سال ۲۰۱۸میلادی، ۲۲۵۸ غیرنظامی در افغانستان کشته و زخمی شده‌اند.

نوشته تلفات غیرنظامیان در ننگرهار و پکتیا در جریان عملیات نیروهای امنیتی اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

لینک اصلی: https://etilaatroz.com/63065/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading