بازتاب نیوز

در اثر دو انفجار در پاکستان ۲۹ تن کشته شدند

٢٢ سرطان ١٣٩٧ رادیو اروپای آزاد

در دو حادثه بمبگذاری مرتبط به انتخابات پاکستان امروز به شمول دو کاندید انتخابات پاکستان تعدادی کشته و زخمی شدند.

پولیس پاکستان می‌گوید، یک انتحار کننده خود را در نزدیکی کاروان مبارزات انتخاباتی در نزدیکی شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان پاکستان منفجر ساخت که در نتیجه آن ۲۵ نفر کشته شده و به شمول سراج رییسانی نامزد انتخابات بیستم پنجم ماه جولای، ۳۰ تن دیگر زخمی شدند.

پولیس گفت، رییسانی عضو حزب نشنل عوامی در بلوچستان بوده و به شفاخانه انتقال یافته‌است.

پیش از این، اوایل امروز حداقل ۴ نفر زمانی کشته و ۳۲ تن دیگر زخمی شدند که انفجار بمب کاندید دیگر را در ایالت خیبر پشتونخوا مورد هدف قرار داد.

پولیس گفت، در این انفجار کاروان حامل اکرم خان درانی، سابق عضو پارلمان و وزیر کار پاکستان مورد هدف قرار گرفت که آقای درانی از آن جان به سلامت برد.

آقای درانی از سوی متحده مجلس عمل، اتحادی از گروه‌های تندرو پاکستان در انتخابات کاندید شده‌است.

پولیس گفت، اکرم درانی به هدف اشتراک و سخنرانی در یک گردهمایی راهی منطقه بنو بود که بمب جابجا شده در یک موترسایکل منفجر شد.

عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان که نظر سنجی‌ها می‌گویند، حزب او در این انتخابات پیشتاز است، این حمله را محکوم کرده‌است.

تاکنون هیچ کسی مسئولیت این حمله را بدوش نگرفته‌است.

در یک تحول دیگر قرار است نواز شریف صدراعظم سابق پاکستان و دخترش مریم شریف که در غیاب محکوم به حبس شده‌اند، به پاکستان برگردند.

مقامات پاکستان می‌گویند، قبل از بازگشت آن‌ها امروز هزاران افسر پولیس راه‌های اساسی به میدان هوایی شهر لاهور در ایالت پنجاب را مسدود کرده‌اند.

حزب مسلم لیگ - نواز که نواز شریف رهبری آنرا به عهده دارد می‌گوید، در روز‌های اخیر مقامات پاکستان صد‌ها عضو این حزب را دستگیر کرده‌اند تا از راهپیمایی آن‌ها هنگام بازگشت نواز شریف به پاکستان جلوگیری کنند.

نواز شریف در ماه جولای سال گذشته میلادی توسط ستره محکمه پاکستان از پُست صدارت آن کشور برکنار شد و در هفته گذشته به ده سال حبس به‌خاطر خریداری اپارتمان‌های مجلل در لندن محکوم شد.

دخترش مریم شریف به ارتباط قضیۀ افشای اسناد در سال ۲۰۱۶ میلادی در پانامه به هفت سال حبس محکوم شده‌است.

لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/29362496.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

آخرین خبر ها:

Loading