بازتاب نیوز

کارمندان برخي رسانه‌ها 16 ماه مي‌شود که معاش نگرفته اند

٢٣ سرطان ١٣٩٧ روزنامه آرمان ملی

 

ني؛ نهادحمايت کننده رسانه‌هاي آزاد افغانستان مي‌گويد، شماري از رسانه‌هاي افغانستان 16 ماه مي‌شود که براي کارمندان خود معاش نداده اند.

عبدالمجيب خلوت‌گر رييس اجرايي ني در نشست خبري در کابل گفت، شماري از خبرنگاران و کارمندان برخي از رسانه‌هاي خصوصي به اين نهاد مراجعه کرده و از پرداخت نشدن ماه‌ها معاش‌هاي شان از سوي مالکان رسانه‌ها شکايت کرده اند.

آقاي خلوت‌گر هشدار داد  که اگر اين مشکل خبرنگاران حل نشود و مالکان رسانه‌ها معاش‌هاي کارمندان شان را نپردازند، به زودي نام‌ها  رسانه‌هاي شان را افشآ خواهند کرد.

او، گفت:” خبرنگاران برخي از رسانه‌هاي تصويري، چاپي و صوتي شکايت کرده‌اند که صاحبان رسانه‌هاي شان به مدت 16 ماه معاشات‌شان را پرداخت نکرده‌اند.”

رييس اجرايي ني تصريح کرد: ” تعداد کمي از رسانه‌ها معاش خبرنگاران خود را به وقت معين پرداخت مي‌کنند، اما متأسفانه اکثر رسانه‌ها تا دو ماه، شش ماه و حتا يک‌نيم‌سال هم امتياز خبرنگار خود را نمي‌دهند، ماندن يک ماه امتيازي خبرنگار بالاي رسانه‌ها يک امر عادي شده است”.

رييس اجرايي ني، از شيوه استخدام کارمندان در رسانه‌ها نيز انتقاد کرده و گفت که شيوه استخدام شماري از کارمندان رسانه‌ها مطابق هيچ قانوني نيست.

تاکنون بارها کارمندان رسانه‌اي از تأخير در پرداخت معاش‌هاي خود انتقاد کرده و حتا به نهادهاي حامي رسانه‌ها شکايت کرده اند، اما تاکنون اين مشکل حل نشده است.

عدم قرارداد رسانه با کارمندان‌شان، نبود بيمه صحي و نداشتن حق تقاعد کارمندان رسانه‌اي از مشکلات ديگري است که همواره به عنوان چالشي فراه راه کار رسانه‌اي در کشور مطرح شده است.

لینک اصلی: http://www.armanemili.com/posts/12212

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه آرمان ملی

آخرین خبر ها:

Loading