بازتاب نیوز

معترضان دفاتر کمیسیون انتخابات در شش ولایت شمالی را مسدود کرده‌اند

٢٣ سرطان ١٣٩٧ خبرگزاری افق

کمیسیون انتخابات اعلام کرد که هواداران جنرال دوستم در اعتراض به بازداشت نظام الدین قیصاری، دفاتر کمیسیون انتخابات در شش ولایت شمالی را بسته‌اند.

سید حفیظ‌الله هاشمی، سخنگوی این کمیسیون گفته است که در حال حاضر دفاتر کمیسیون انتخابات در ولایات بلخ، فاریاب، تخار، سمنگان، جوزجان و سرپل بسته شده است.

وی از معترضان انتقاد کرده که بستن دفاتر کمیسیون انتخابات هیچ گونه توجیه ندارد و ما از حکومت می‌خواهیم، تا این دفاتر را دوباره باز کند.

آقای هاشمی همچنان هشدار داده که بستن دفاتر کمیسیون انتخابات در این مرحله حساس، بر انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی آینده تاثیر منفی می‌گذارد.

قرار است که کمیسیون انتخابات امروز در این زمینه نشست اضطراری برگزار کند. این درحالی است که اعتراض هواداران جنرال دوستم به بازداشت نظام‌الدین قیصاری، از ده روز به این طرف در شماری از ولایات شمالی جریان دارد.

معترضان هشدار داده‌اند، تازمانیکه قیصاری آزاد نشود و همچنان جنرال دوستم به کشور برنگردد، به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.

از سویی دیگر، معترضان طی چند روز گذشته، بندر آقینه فاریاب و همچنان شاهراه کابل- بلخ را به‌روی موترهای باربری مسدود کرده‌اند. این درحالی است که عنایت الله بابر فرهمند، رییس دفتر معاونت اول ریاست جمهوری پیشتر به خبرگزاری افق گفت که کماندوها ۲۹ نفر از افراد قیصاری را نیز بازداشت و شکنجه کرده‌ا‌ند.

همچنان دیروز بشیراحمد ته‌ینج، ویدیویی را منشتر کرد که محافظان قیصاری از سوی کماندوها شکنجه می‌شوند. هرچند حکومت هنوز صحت این ویدیو را تایید نکرده، اما آن واکنش‌های زیادی کاربران شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشته است.

در پی تداوم اعتراضات و پایین کشیدن عکس رییس جمهور غنی، از دروازه ولایت بلخ و مقام ولایت جوزجان حکومت روز گذشته هشت محافظ قیصاری را آزاد کرد.

نقیب‌الله فایق، والی جدید فاریاب دیروز گفت که از پانزده محافظ آقای قیصاری که همراه با او بازداشت شده بودند، هشت نفرشان رها و متباقی نیز به زودی آزاد خواهند شد.

همچنان منابع در ریاست جمهوری گفته‌اند، قرار است که جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری به روز دوشنبه هفته روان از ترکیه به کشور برگردد.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/87442

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading