بازتاب نیوز

هند: خرید اس – ۴۰۰ از روسیه در مراحل نهایی است

٢٣ سرطان ١٣٩٧ خبرگزاری افق

وزیر دفاع هند اظهار داشت،‌ قوانین امریکا یک موضوع داخلی مربوط به خود این کشور است و هیچ ارتباطی با هند ندارد و به همین دلیل این کشور در برابر تهدید امریکا به تحریم در تلافی خرید سامانه دفاع هوایی اس – ۴۰۰ از روسیه تسلیم نمی‌شود.

، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دهلی نو به واشنگتن اعلام کرده که تهدید تحریم‌های یک جانبه از سوی آمریکا تاثیری در تصمیمش در مورد خرید احتمالی سامانه دفاع هوایی و موشکی اس – ۴۰۰ تریومف از روسیه نخواهد داشت.

نیرمالا سیتهارامان، وزیر دفاع هند در صحبتش تصریح کرد: ما به هیئت کنگره امریکا گفته بودیم قانون امریکا قانون خود امریکاست نه قانون سازمان ملل.

اشاره وی به یک لایحه فدرال در امریکاست که در سال ۲۰۱۷ تحت عنوان «قانون تحریم برای مقابله با رقبای آمریکا» (CAATSA) وضع شد و به دولت امریکا حکم می‌کند که طرف‌هایی را که دست به تعامل‌ها و تراکنش‌های چشمگیر با شرکت‌های بخش دفاعی روسیه بزنند، مجازات کند.

وزیر دفاع هند با اشاره به تسلیم نشدن کشورش در مقابل تهدید تحریم‌های بالقوه از سوی امریکا گفت: توافق کشورش برای خرید پنج واحد از سامانه‌های دفاع موشکی اس – ۴۰۰ به ارزش ۵.۷ میلیارد دلار تقریبا نهایی شده است.

 

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/87464

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading