بازتاب نیوز

آلمان: در کنار دیگر اعضای ناتو در افغانستان می‌مانیم

٢٣ سرطان ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: انگلا مرکل، نخست‌وزیر آلمان در نشست بروکسل اعلام کرده است که کشورش در کنار دیگر اعضای ناتو، برای حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان در این کشور باقی می‌ماند.

 نخست‌وزیر آلمان گفته است که تمام اعضای ناتو درخواست دبیرکل این پیمان پاسخ مثبت داده و اعضای این پیمان نیروهای خود را برای حمایت از نیروهای ناتو در برابر نگرانی‌های امنیتی در افغانستان تقویت می‌کنند.

خانم مرکل گفته است که آلمان دومین کشور بزرگ اعضای ناتو می‌باشد و بیشترین نیروهای نظامی در افغانستان دارد. پیش از این بریتانیا نیز در پاسخ به درخواست ترامپ مبنی بر افزایش نیروها در افغانستان اعلام کرده بود که حدود ۴۴۰ سرباز جدید به افغانستان می‌فرستد.

آلمان دومین کشوری است که پس از بریتانیا به درخواست ناتو برای ادامه حضور نظامی در افغانستان تأکید می‌کند.

 با این‌حال، نماینده ملکی ناتو نیز گفته است که توجه به افغانستان هنوز در اولویت برنامه‌های ناتو قرار دارد و سران این پیمان در نشست بروکسل تعهد کرده تا حمایت‌های مالی و نظامی خود از نیروهای نظامی افغانستان ادامه دهند.

در نشست پنج‌شنبه هفته گذشته سران ناتو اعلام کردند که حمایت مالی ناتو از نیروهای امنیتی افغانستان تا سال ۲۰۲۴ ادامه دارد.

با این‌ وجود، رئیس‌جمهور غنی نیز در نشست سران ناتو گفت که اعضای ناتو بر مسئله افغانستان توافق نظر دارد و در حمایت از دولت و نیروهای امنیتی افغانستان هیچ اختلافی میان اعضای این پیمان وجود ندارد.

هم‌زمان رئیس‌جمهور غنی پس از نش ست سران ناتو در بروکسل با نخست‌‌وزیر آلمان و دونالد تاسک رئیس شورای اروپایی در بروکسل دیدار کرده است.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=18383

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading