بازتاب نیوز

اعلام حمایت امام مسجد نبوی از موقف عالمان اسلام در نشست عربستان

٢٣ سرطان ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: پس از پایان نشست عالمان جهان اسلام در عربستان سعودی، امام مسجد نبوی از موقف عالمان جهان اسلام که جنگ در افغانستان را ناروا اعلام کرده بودند، پشتیبانی کرد.

شیخ عبدالباری الثبیتی، در خطبه نماز جمعه با بیان این‌که او می‌خواهد جنگ و خون‌ریزی در افغانستان پایان یابد، گفت: «در کُل، امت اسلامی و به‌ویژه مردم افغانستان، از نشست صلح که از سوی خادم حرمین شریفین و با کمک سازمان همکاری کشورهای اسلامی در مکه برگزار شد استقبال می‌کنند. خواست این نشست متحد شدن مردم و پایان یافتن جنگ است».

در نشست عالمان جهان اسلام که در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در عربستان سعودی برگزار شد، بیش از ۲۰۰ نماینده و عالم دین از ۵۷ کشور اسلامی در آن شرکت کردند.

در پایان این نشست دو روزه، عالمان دین اعلامیه‌ای صادر کردند و در آن از دولت افغانستان و گروه طالبان خواستند تا روند گفت‌وگوهای صلح را آغاز نمایند و به بحران فعلی در کشور خاتمه دهند.

در اعلامیه، عالمان جهان اسلام با اعلام حمایت همه‌ جانبه‌شان از استقرار صلح پایدار در افغانستان، از طرف‌های درگیر جنگ خواستند تا روی یک آتش‌بس به توافق برسند.

حکومت افغانستان از نشست عالمان دین در عربستان سعودی استقبال کرد.

گروه طالبان در واکنش به نشست عربستان سعودی اعلام کرده‌اند که در این نشست کدام عالم مشهور و پذیرفته شده شرکت نکرده و افرادی که حضور داشتند، مامورین رسمی حکومت بودند.

این گروه هم‎چنین گفته است که نشست عالمان دین در عربستان سعودی یک نشست فرمایشی امریکا بوده و بر مبارزه ما هیچ اثر منفی برجا نخواهد گذاشت.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=18380

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading