بازتاب نیوز

جام جهانی روسیه ۲۰۱۸؛ کابوس مدعیان توپ طلا

٢٣ سرطان ١٣٩٧ خبرگزاری افق

قبل از شروع جام جهانی، زیادترین شانس برای دریافت توپ طلای سال ۲۰۱۸ متعلق به کریستیانو رونالدو، لیونل مسی، محمد صلاح و نیمار بود.

اگرچه به نظر می‌رسد که در جام جهانی شاهد درخشش بازیکنان بزرگ باشیم، اما در بازی ۲۰۱۸ روسیه شانس با این بازی‌کنان خیلی یاری نکرد و همچنان ابهام زیادی در مورد برنده این جایزه وجود داشته است.

در بین نامزدهای دریافت بهترین گل‌زن، تنها رونالدو درخشش خوب داشته و در ۲ بازی اول ۴ گل به ثمر رساند، اما ۳ ستاره دیگر در مجموع ۴ گل زدند، تا رقابت دریافت عنوان مرد سال تا پایان سال ادامه داشته باشد.

لیونل مسی

شاید این آخرین شانس برای اضافه شدن جام جهانی به تالار افتخارات مسی بود، اما ستاره آرژانتینی در این رقابت‌ها تنها موفق به زدن یک گل شد و آلبی سلسته نیز با وجود تحمل دشواری‌های فراوان برای صعود از مرحله گروهی، در نهایت در اولین بازی دور حذفی با قبول شکست ۳-۴ برابر فرانسه از جام خداحافظی کرد، تا شانس لیونل مسی برای کسب ششمین توپ طلا به شدت کاهش یافته و او از بخت کمی برای این عنوان برخوردار باشد.

کریستیانو رونالدو

برخلاف دوره‌های اخیر ستاره تیم‌ملی پرتگال، از نظر فردی امسال بهترین جام جهانی خود را سپری کرده و موفق به زدن ۴ گل شد، اما تیم ملی کشورش در مرحله یک هشتم نهایی با شکست ۱-۲ برابر اروگوئه حذف شد، تا رونالدو یک بار دیگر شانس حضور در مراحل پایانی جام جهانی را از دست داده و راهی خانه شود.

محمد صلاح

کابوس برای محمد صلاح، قبل از آغاز جام جهانی و در فینال لیگ قهرمانان با مصدومیت مقابل سرخیو راموس آغاز شد و بدون آمادگی به جام جهانی رسید. ۳ شکست پشت سرهم برای تیم‌ملی مصر و زدن تنها یک گل از سوی صلاح، روسیه ۲۰۱۸ را تبدیل به خواب آشفته این ستاره مصری کرد، تا آنها حتی قادر به صعود از مرحله گروهی نیز نباشند و در گروه اول، آخر شوند.

نیمار

فرد شماره ۱۰ تیم ملی برزیل به زحمت و بعد از طی کردن مصدومیتی طولانی به جام جهانی رسید، اما اوضاع در جام خیلی برای او مساعد نبود و برزیل در عین ناباوری در مرحله یک چهارم با شکست برابر بلژیک حذف شد. تمارض‌های نیمار نیز بیش از ۲ گل او در این جام مورد توجه قرار گرفت، بطوریکه همچنان سوژه بسیاری از تصاویر با مضمون طنز در شبکه‌های اجتماعی است.

 

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/87471

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading