بازتاب نیوز

تعریف و تمجید میرکل از ابتکار رییس جمهور غنی!

٢٣ سرطان ١٣٩٧ خبرگزاری آریانا نیوز

آریانانیوز: صدر اعظم جرمنی ابتکار رییس جمهور غنی را در رابطه به آتش‌بس مورد ستایش قرار داد…

رییس جمهور غنی و انگیلامیرکل صدراعظم جرمنی در حاشیه نشست سازمان ناتو در شهر بروکسل با یکدیگر دیدار کردند.

انگیلامیرکل، صدر اعظم جرمنی در دیدار با رییس جمهور غنی از تعهد درازمدت کشورش در زمینۀ صلح، ثبات، انکشاف، تعلمیات مسلکی و همچنان بازاریابی جلغوزۀ افغانستان اطمینان داد.

در این دیدار، هر دوجانب در رابطه به تقویت نیروهای امنیتی و دفاعی، مذاکرات صلح بین الافغانی و سایر موضوعات مورد علاقه، بحث و تبادل نظر کردند.

صدر اعظم جرمنی ابتکار رییس جمهور غنی را در رابطه به آتش‌بس مورد ستایش قرار داد و از تعهد درازمدت کشورش در زمینۀ صلح، ثبات، انکشاف، تعلمیات مسلکی و همچنان بازاریابی جلغوزۀ افغانستان اطمینان داد.

در مقابل، رییس جمهور غنی از کمک‌های سخاوتمندانه کشور و مردم جرمنی در بخش‌های مختلف با افغانستان و تداوم حمایت و همکاری های آن‌کشور در پروسه صلح ، تشکری کرد.

رییس جمهور غنی گفت که ثبات افغانستان به کمک های دوامدار ضرورت دارد و کشور جرمنی از آغاز دهه ۹۰ تا اکنون در بخش سرمایه‌گذاری بشری با افغانستان کمک کرده است و آموزش داکتران و انجنیران افغانستان، یک مثال خوب کمک کشور جرمنی می باشد.

این درحالی است که در اخیر اجلاس سران سازمان ناتو اعلامیۀ مشترک نیز به نشر رسید که در آن بر ادامۀ حمایت ها و کمک های کشورهای عضو ناتو در چوکات ماموریت حمایت قاطع با افغانستان تا ۲۰۲۴ عیسوی تعهد شده است.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/تعریف-و-تمجید-میرکل-از-ابتکار-رییس-جمهو.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading