بازتاب نیوز

فیفا: به پخش تصاویر زنان جذاب حاضر در استادیوم‌ها پایان دهید

٢٣ سرطان ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: فدراسیون جهانی فوتبال، (فیفا) از مسئولان پخش تلویزیونی جام جهانی خواسته تا در هنگام پخش بازی‌های جام جهانی روسیه از توجه بیش از حد به زنان جذاب حاضر در استادیوم بپرهیزند.

فدراسیون جهانی فوتبال این تصمیم را در چهارچوب مبارزه با نگاه جنسیت‌زده علیه زنان اتخاذ کرده است.

به گزارش یورونیوز، فدریکو آدیِچی، از مدیران ارشد فیفا در جمع خبرنگاران گفت: «مسئولان پخش کننده بازی‌های جام جهانی از توجه بیش از حد به زنان حاضر در استادیوم‌ها و ترویج نگاه جنسیت‌زده پرهیز کنند».

وی افزوده است که ما این درخواست را علاوه بر پخش‌کننده خودمان به شبکه‌های خصوصی نیز ارائه داده‌ایم. وی با یادآوری این که فیفا در سیاست دخالتی ندارد، افزود که این سازمان در عین حال با رویکردهای نادرست برخورد می‌کند.

به گفته او، فیفا از مسئولان پخش تلویزیونی رقابت‌های جام جهانی خواسته است که به پخش تصاویر زنان جذاب حاضر در استادیوم‌ها‌ پایان دهند.

از آغاز بیست و یکمین دوره بازی‌های جام جهانی در روسیه رفتارهای تبعیض‌آمیز و برخوردهای جنسیتی با زنان، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های طرفداران حقوق زنان و خود برگزارکنندگان بوده است.

بر مبنای گزارش های منتشر شده، تاکنون شکایات متعددی از مواجهه زنان با آزار و اذیت در خیابان‌ها و مکان‌های عمومی روسیه به ثبت رسیده است. از جمله این موارد، آزار زنان خبرنگاری است که برای پوشش خبری رقابت‌ها در این کشور به سر می‌برند.

مسئولان فیفا می‌گویند برای شناسایی مردان هوادار فوتبال که به زنان خبرنگار تعرض کرده‌اند، همکاری نزدیکی با پولیس روسیه دارند.

به گفته آقای آدیه‌چی، کارت هواداری برخی از این مردان از آنها پس گرفته شده و آنها به کشورشان بازگردانده شده‌اند. کارت هواداری کارتی است که تماشاچیان با آن اجازه می‌یابند تا برای تماشای بازی‌ها وارد استادیوم شوند.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=18406

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading