بازتاب نیوز

معترضان دروازه کمیسیون انتخابات در غزنی را بستند

٢٣ سرطان ١٣٩٧ خبرگزاری افق

اعضای شورای ولایتی غزنی می‌گویند که معترضان صبح امروز در پیوند به حوزه‌ای شدن انتخابات در این ولایت، دروازه کمیسیون انتخابات غزنی را بسته‌اند.

نصیراحمد فقیری، عضو شورای ولایتی غزنی به خبرگزاری گفت که تظاهرات در پیوند به تصمیم غیر قانونی کمیسیون انتخابات از سه هفته به این طرف ادامه دارد، اما هنوز به خواست‌های ما توجه نشده است.

وی افزود که خواست ما از حکومت لغو فیصله اخیر کمیسیون انتخابات مبنی بر حوزه‌ای شدن انتخابات این ولایت است.

فقیری در ادامه افزود، غزنی نیز مانند سایر ولایات یک حوزه انتخابات باشد و تا زمانیکه فیصله اخیر کمیسیون انتخابات لغو نشود، ما دروازه کمیسیون انتخابات را باز نخواهیم کرد.

جنجال انتخاباتی در غزنی پس از آن بیشتر شد که کمیسیون انتخابات به گونه استثنا این ولایت را به سه حوزه‌های کوچک انتخاباتی تقسیم کرد، اما برخی از اعضای مجلس  و معترضان غزنی آن را خلاف قانون می‌دانند.

تظاهرات در غزنی برای لغو این تصمیم از سه هفته به این طرف جریان دارد. اما پیشتر کمیسیون انتخابات در واکنش گفته بود که با حوزه‌ای شدن انتخابات در غزنی همه اقوام در این ولایت در انتخابات پیشرو مشارکت خواهند داشت.

اما نمایندگان مردم غزنی در مجلس تاکید دارند، حوزه‌ای شدن انتخابات در غزنی قابل اجرا و همچنان قابل قبول نیست، بنابراین کمیسیون انتخابات باید از فیصله خود در این زمینه منصرف شود.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/87489

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading