بازتاب نیوز

معترضان هوادار جنرال دوستم شاهراه کندز-بدخشان را بستند

٢٣ سرطان ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

شاهراه عمومی کندز-بدخشان در واکنش به بی تفاوتی حکومت در قبال خواست‌های اعتراض کننده‌گان ولایات شمال افغانستان، صبح امروز از سوی هواداران حزب جنبش ملی در منطقه پل بنگی مسدود شده است. اعتراض کننده‌گان هم‌چنان راه مواصلاتی ۶ ولسوالی ماورای کوکچه در ولسوالی خواجه غار تخار را نیز بسته اند.

یک مقام محلی ولایت تخار به هشدار تأیید کرد که صبح امروز شاهراه عمومی کندز – بدخشان که ولایت تخار نیز از همین مسیر به مرکز وصل می‌شود در منطقه پل بنگی بسته شده است.

این منبع حکومتی می‌گوید، معترضان خشم‌گین صبح امروز شاهراه ۶ ولسوالی ماورای کوکچه را نیز در ولسوالی خواجه غار بسته اند و در این مسیر به وسایط نقلیه اجازه رفت و آمد نمی‌دهند.

بسته شدن شاهراه‌ها و ایجاد اختلال در کارهای روزمره ادارات دولتی از دوازده روز به این‌سو در ولایت‌های شمال و شمال‌شرق افغانستان پس از بازداشت نظام الدین قیصاری به میان آمده و هزاران نفر که خواستار رهایی این فرمانده مقتدر حزب جبش و برگشت جنرال دوستم به افغانستان هستند، همه روزه در جاده ها حضور می‌یابند.

این درحالیست که هواخواهان جنرال دوستم، ۲ روز پیش با برپا کردن چندین خیمۀ تحصن در شهر تالقان مرکز ولایت تخار، دروازه دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات این ولایت را نیز بستند.

هم اکنون بر علاوه ولایت های فاریاب و جوزجان در ولایت سمنگان معترضان هم‌چنان به راهپیمایی شان ادامه می‌دهند و خواستار رهایی نظام الدین قیصاری هستند.

محراب الدین ابراهیمی

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/04/23/protest-in-takhar-province-3/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading