بازتاب نیوز

ولسوالی زیباک بدخشان در آستانه سقوط 

٢٣ سرطان ١٣٩٧ خبرگزاری افق

مقام‌های محلی بدخشان می‌گویند، طالبان، صبح امروز بر ولسوالی زیباک بدخشان حمله کرده اند و تا کنون مرکز ولسوالی در محاصره است.

آقای خلیل، مدیر اجرایی ولسوالی زیباک به خبرگزاری افق گفت، طالبان ساعت سه صبح امروز از سه استقامت بر مرکز ولسوالی حمله کردند و تا ساعت هفت صبح خط مقدم مقاومت نیروهای امنیتی نیز شکسته شد.

وی افزود این درگیری برای هردو طرف تلفاتی در پی داشته است، اما هنوز تعداد آنان مشخص نیست.

آقای خلیل می‌گوید دیگر بخش‌های ولسوالی در تصرف طالبان درآمده و مرکز ولسوالی در محاصره قرار دارد.

درهمین حال سید جهانگیر کرامت، فرمانده امنیت پولیس بدخشان به خبرگزای افق گفت، در اثر تهاجم طالبان از صبح امروز شنبه (۲۳ سرطان) در مرکز ولسوالی زیباک جنگ جریان دارد و نیروهای کمکی اعزام شده است.

اما مقام‌های محلی از مرکز ولسوالی زیباک انتقاد می‌کنند که با مخابره‌های مکرر نیروی کمکی درخواست کرده‌ اند؛ اما هنوز از مرکز‌ ولایت بر آنان توجه نشده است. پیش از این نیز در ولسوالی جلریز میدان وردک چندین بار پوسته‌های امنیتی به اثر نرسیدن نیروی کمکی سقوط کرده اند.

به‌گفته‌ی مدیر اجرایی ولسوالی زیباک، تا کنون با سه فروند هلیکوپتر حمایتی که به هیچ وجه کافی نیست، نیروهای محدودی اعزام شده و تعدادی از زخمی‌ها را انتقال داده است ولی هنوز نیروی کمکی که مرکز ولسوالی را از محاصره درآورد اعزام نشده است.

بدخشان یکی از ولایت‌های ناامن در شمال کشور همواره مورد تهدید طالبان قرار دارد و در این روزها که شمال کشور گواه اعتراض و پیش‌روی گروه‌های تروریستی است، زیباک در سرآشیبی سقوط قرار گرفته است و سخت نیازمند نیروهای کمکی است تا آنان را از محاصره درآورند.

ولسوالی زیباک در ماه ثور سال گذشته نیز به دست طالبان سقوط کرده بود که توسط سربازان کماندو بازپس گرفته شد.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/87512

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading