بازتاب نیوز

دفتر کمیسیون انتخابات در غزنی بار دیگر بسته شد

٢٣ سرطان ١٣٩٧ صدای افغان - آوا

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، تحصن‌کنندگانی که به تصمیم اخیر کمیسیون انتخابات در مورد حوزه‌ای‌شدن انتخابات در غزنی اعتراض دارند، امروز شنبه (۲۳ سرطان) دفتر کمیسیون انتخابات در این ولایت را بستند.

 

نصیراحمد فقیری؛ عضو شورای ولایتی غزنی و از سازمان‌دهندگان این اعتراضات، در مورد دلایل مسدود شدن دفتر کمیسیون انتخابات به خبرنگار آوا گفت: طی چند روز گذشته صدها معترض و تحصن‌کننده در شهر غزنی که خواهان لغو تصمیم ناعادلانه و خلاف قانون کمیسیون انتخابات در مورد حوزه‌بندی انتخابات در این ولایت اند، بدون بستن دفتر کمیسیون انتخابات اعتراض خود را ادامه می دادند، دست به بستن دفتر کمیسیون انتخابات نزدند و فکر می کردند که بدون بستن دفتر کمیسیون انتخابات شاید کمیسیون تصمیم خلاف قانون خود را تغییر دهد؛ اما کسی به خواست قانونی تحصن کنندگان توجه نکرد. به همین دلیل تحصن کنندگان امروز شنبه دفتر کمیسیون انتخابات غزنی را بستند تا کمیسیون مجبور شود که مطابق قانون و مثل سایر ولایات، انتخابات را در غزنی نیز غیر حوزه‌ای برگزار کند.

 

به گفته فقیری تا برآورده نشدن خواست تحصن کنندگان دفتر کمیسیون انتخابات مسدود خواهد ماند.

 

گفتنی است که چند روز قبل نیز تحصن‌کنندگان معترض به حوزه‌ای شدن انتخابات، برای چند دقیقه دفتر کمیسیون انتخابات غزنی را مسدود کرده بودند که با دخالت نیروهای امنیتی بار دیگر باز شد.

 

دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات غزنی، پیش از این مدت‌‌ها از سوی طرفداران حوز‌ه‌ای شدن انتخابات در این ولایت، بسته شده بود.

این در حالی است که هم اکنون دفاتر کمیسیون انتخابات در ولایت‌های فاریاب، سر پل، بلخ و برخی دیگر از ولایت‌های شمالی نیز به دلیل اعتراضات هواداران جنبش ملی اسلامی افغانستان بسته است.

 

لینک اصلی: http://www.avapress.com/fa/news/167078/%d8%af%d9%81%d8%aa%d8%b1-%da%a9%d9%85%db%8c%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d8%ba%d8%b2%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b1-%d8%af%db%8c%da%af%d8%b1-%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading