بازتاب نیوز

اعتراضات در جنوب عراق یک کشته و چندین زخمی بر جای گذاشت

٢٣ سرطان ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: مقامات نظامی در ولایت میسان گفته‌اند که در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی و پولیس پس از آن‌که تظاهرات‌کنندگان تلاش داشتند وارد ساختمان دولتی این ولایت شوند، نزدیک به ۱۶ تن از معترضان و ۹ پولیس زخمی شده‌اند. گفته می‌شود در این درگیری یک تن نیز کشته شده است.

فرمانده پولیس عراق در ولایت ذی‌قار نیز اعلام کرده است که در درگیری میان نیروهای امنیتی و تظاهرات‌کنندگان در نزدیکی منزل والی این ولایت، حدود ۳۶ نفر از نیروهای امنیتی و ۶ نفر از اعتراض‌کنندگان زخمی شده‌اند.

تظاهرات‌کنندگان در اعتراض به نفوذ ایران در عراق، شعارهای علیه این کشور نیز سر داده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، تظاهرات‌کنندگان در نجف به میدان هوایی بین‌المللی این شهر به زور وارد شده و پروازها نیز در این میدان هوایی لغو شده است.

تظاهرات مردم در شهر بصره عراق که علیه وضعیت بد خدمات رسانی و قطع مکرر برق چند روز پیش آغاز شده بود، در حال گسترش به دیگر مناطق در جنوب این کشور و پایتخت آن شهر بغداد است.

تظاهرات از بصره به ولایت‌های نجف، میسان، ذی قار، القادسیه، کربلا و بابل گسترش یافته و مردم در مقابل ساختمان‌های دولتی این شهرها تجمع کرده و تظاهرات‌کنندگان به زور وارد شهرداری نجف شده‌اند.

بیش از ۸۰ درصد منابع نفتی عراق در جنوب این كشور، به‌ویژه در ولایت بصره واقع شده است. باشندگان این ولایت به نحوه فعالیت شرکت‌های نفتی خارجی در میدان‌های نفتی عراق معترض و خواهان استخدام قشر گسترده از نیروی کار بومی این منطقه به جای استفاده از کارگران خارجی هستند.

آنها همچنین از وضع بد خدمات رسانی دولت عراق و قطع طولانی برق هم‌زمان با افزايش دمای گرما به ۵۰ درجه در بصره، شاکی هستند.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=18435

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading