بازتاب نیوز

مسئول جلب وجذب گروه داعش در ولایت غزنی بازداشت شد

٢٣ سرطان ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

مسئولان امنیتی در ولایت غزنی گفته اند که نیروهای امنیتی افغانستان مسئول جلب و جذب گروه داعش را در این ولایت بازداشت کرده اند.

فرید احمد مشعل، فرمانده پولیس غزنی می‌گوید که ملا ادریس، مسئول جلب و جذب داعش در این ولایت صبح امروز ازسوی نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

به گفته‌ی آقای مشعل این فرد پیش از این باجنگ‌جویان داعش در ولسوالی چپرهار ولایت ننگرهار هم‌کاری می‌کرد و جدیدا به عنوان مسئول جلب و جذب این گروه در ولایت غزنی تعیین شده بود.

فرمانده پولیس غزنی تاکید کرده است که ملا ادریس مشهور به ملا ابوذر از ده روز به این‌سو در شهر غزنی جوانان را به صفوف داعش جذب می‌کرد که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی صبح امروز بازداشت شده است.

ولایت غزنی در جنوب افغانستان از ولایت‌های ناامن است و گروه طالبان در این ولایت حضور گسترده و چشم گیر دارند. در جریان سال‌ جاری خورشیدی چندین بار ولسوالی‌های این ولایت میان طالبان و نیروهای امنیتی دست به دست شده اند.

پیش از این بارها از حضور جنگ‌جویان داعش در نقاط مختلف این ولایت گزارش‌های به نشر رسیده است، اما این نخستین بار است که نیروهای امنیتی افغانستان از بازداشت یک عضو مهم داعش در این ولایت خبرداده اند.

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/04/23/isis-in-ghazni/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading