بازتاب نیوز

سازمان جهانی بهداشت: خشک‌سالی در افغانستان بر سلامت بیش از ۴ میلیون تن تأثیر گذاشته است

٢٨ سرطان ١٣٩٧ خبرنامه

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده که خشک‌سالی در افغانستان تنها در ۶ ماه گذشته بر تغذیه و سلامت بیش از۴ میلیون شهروند این کشور تأثیر گذاشته است.

این سازمان با نشر گزارشی گفته که تنها در ۶ ماه گذشته، نزدیک به ۲٫۲ میلیون نفر در شمال افغانستان با خطر کمبود غذا رو‌به‌رو شده که سازمان‌های امدادرسان در حال کمک‌رسانی به این افراد می‌باشند.

در این گزارش گفته شده که ۱۶۹۲ تن در پی کمبود منابع بهداشت و سلامت جان باخته و ۳۴۳۰ تن دیگر مریض و یا زخمی شده‌‎اند.

براساس این گزارش، از ماه جنوری الی جون سال جاری، ۳۹ مرکز بهداشتی و درمانی افغانستان هدف حمله قرار گرفته که در نتیجه‌ی این حملات ۲ تن از کارمندان این مراکز کشته شده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت در این گزارش خاطرنشان کرده که در این حملات همچنان یک مرکز بهداشتی کاملا تخریب و ۲ مرکز دیگر در ولایت‌های غزنی و زابل آسیب دیده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت گفته که شیوع بیماری‌های عفونت‌های تنفسی حاد و اسهال شدید بیش از ۷۸۰ هزار تن از شهروندان افغانستان را در جریان ۶ ماه گذشته مجبور کرده تا به مراکز درمانی مراجعه کنند.

از سویی هم، در گزارش این سازمان آمده که بازگشت شهروندان افغانستان از ایران و پاکستان تقاضای خدمات بهداشتی در این کشور را افزایش داده در حالی که در این مدت ۱۷ کلینیک پزشکی به دلیل مداخله‌ی گروه‌های مسلح با کمبود دارو و تجهیزات رو‌به‌رو شدند.

یافته‌های این گزارش نشان می‌دهد که تنها در ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۱۷ هزار تن از پاکستان و بیش از ۳۶۰ هزار تن دیگر نیز از ایران به افغانستان بازگشته‌اند.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2018/07/19/famine-in-afghanistan-effected-on-4-million-people/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading