بازتاب نیوز

ایجاد یک جریان جدید سیاسی در افغانستان؛ هشدار اسدالله خالد در مورد مهندسی‌کردن انتخابات‌های آینده

١١ اسد ١٣٩٧ خبرنامه

اسدالله خالد، از رؤسای پیشین ریاست امنیت ملی افغانستان، از ایجاد یک جریان جدید سیاسی با حضور جوانان خبر می‌دهد.

آقای خالد که پیش از ظهر امروز پنج‌شنبه(۱۱ اسد) در میان جمعی از جوانان و هواداران خود در کابل سخن می‌گفت، یگانه راه‌حل شکلات فعلی افغانستان را در انتخابات شفاف و عادلانه خواند و با اشاره به تقلب‌هایی که در روند ثبت‌نام رأی‌دهندگان، توزیع تذکره و استیکر صورت گرفته، هشدار داد: اگر توزیع تذکره مهندسی انتخابات آینده پارلمانی یا ریاست جمهوری باشد، کور خوانده‌اند و این خیال است و مهال است و جنون.

او تأکید کرد که به هیچ قیمتی اجازه نمی‌دهند انتخابات‌های آینده مهندسی شود و با تقلب برگزار گردد.

رییس پیشین امنیت ملی کشور در مورد وضعیت امنیتی افغانستان خاطرنشان کرد: «وضعیت امنیتی ما روز به روز متأسفانه به بدتری روان است، و هیچ پلان و برنامه‌ای از طرف حکومت نمی‌بینیم».

او در مورد سیاسی نیز تصریح کرد: «وضعیت ثبات سیاسی ما به نقطه اوجش رسیده، شاهد مشکلات و تظاهرات، در شمال چند روز پیشتر بودیم و در نقاط دیگر کشور همین اختلافات وجود دارد، جدا تقاضا می‌کنیم که به این مشکلات نقطه پایان گذاشته شود».

آقای خالد خاطرنشان کرد که هدف آن‌ها از راه‌اندازی این جریان جدید سیاسی، این نیست که به قدرت برسند، بلکه هدف آن‌ها حضور آگاهانه و با برنامه در انتخابات است.

او تأکید کرد که جریان سیاسی آن‌ها در انتخابات پیش روی با هیچ کس معامله و برای هیچ شخصی کمپاین نمی‌کند، بلکه بر اساس برنامه و پلان مشخصی که برای کشور دارند، برخورد می‌کنند.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2018/08/02/asadullah-khalid-warns-about-from-future-elections/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading