بازتاب نیوز

انتقاد رییس جمهور غنی از نقش برجستۀ فرماندهان امنیه در ولایات

١٨ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری خامه پرس

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در سفرش به ولایت کاپیسا و دیدار با ولسوالان آن ولایت، به نوعی از نقش برجستۀ فرمان‌دهان امنیه در ولسوالی‌های ولایت‌های کشور انتقاد می‌کند.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که رییس جمهور روز گذشته با شماری از ولسوالان ولایت کاپیسا دیدار کرده و مشکل‌ها و پیش‌رفت‌ها آن ولایت را شنیده‌است.

رییس جمهور غنی، نقش ولسوالان را در ثبات کشور مهم خوانده و گفته‌ که ثبات آینده افغانستان به مدیریت خوب ولسوالی ها بستگی دارد.

آقای غنی می‌گوید،  تمام ولسوالی‌های افغانستان از لحاظ ظرفیت و منابع بررسی می گردند و در مطابق به آن برنامه ریزی صورت گرفته و می‌افزاید که بر اساس قانون،  نقش ولسوالان کشور واضح و برجسته می گردد.

رییس جمهور تاکید کرده‌است که از تمام ولسوالان‌ ولایت‌های افغانستان به‌طور قطع حمایت می‌نماید.

از سوی، آقای اظهار کرده، شرایط جنگ باعث گردیده تا نقش ولسوالان در برخی از ولسوالی‌ها کم‌رنگ و نقش فرمان‌دهان امنیه برجسته گردد و خاطر نشان کرده‌ که باید این وضعیت تغییر یابد و تعادل در حکومت‌داری محلی به وجود آید.

ارگ جزئیات بیش‌تر در این مورد نه داده‌است.

این درحالی‌ست که شماری از شهروندان کشور قبل ازین از زورگویی شماری از فرمان‌دهان امنیه در برخی از ولسوالی‌‎های ولایت‌های افغانستان به شدت انتقاد کرده و گفتند که آنان از صلاحیت وظیفه‌یی شان به‌خاطر منابع شخصی استفاده می‌کنند.

لینک اصلی: https://www.khaama.com/persian/archives/56543

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری خامه پرس

آخرین خبر ها:

Loading