بازتاب نیوز

کمیته تدارکات ملی در جریان چهار سال از هدر رفتن میلیاردها افغانی جلوگیری کرده است

١٨ اسد ١٣٩٧ کلید گروپ

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی می‎گوید که از زمان شروع به کار کمیته تدارکات ملی تاکنون حدود پنجاه میلیارد افغانی در مصرف بودجه دولت صرفه‎جویی شده است.

کمیته تدارکات ملی در سال ۱۳۹۳ براساس فرمان ریاست جمهوری تشکیل شد و کار آن ارزیابی قراردادهای دولتی و منظوری این قراردادها است.

عبدالله عبدالله روز پنج‎شنبه/ ۱۸ اسد در “کنفرانس ملی تدارکات عامه” در ارگ ریاست جمهوری اعلام کرد که کیمته تدارکات ملی در جریان چهار سال، ۳ هزار و ۳۳۰ قرارداد را به ارزش ۵۰۰ میلیارد افغانی منظور کرده است.

عبدالله افزود که کمیته تدارکات ملی با ارزیابی درست و منظوری این قرادادها، حدود پنجاه میلیارد افغانی در مصرف بودجه دولت صرفه‎جویی کرده است.

او ضمن آنکه دستاوردهای کمیته تدارکات ملی را مثبت ارزیابی کرد، افزود که هنوز هم مشکلاتی در کار این کمیته و بخش تدارکات در کشور موجود است.

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در حالی کار کمیته تدارکات ملی را مثبت ارزیابی می‎کند که یکی از انتقادات عمده در جریان چهار سال گذشته، زمان‎گیر بودن پروسه طی مراحل قرارداد پروژه‎ها در این کمیته بوده است.

بسیاری از ادارات پیشتر انتقاد داشتند که ارجاع قرارداد پروژه‎ها برای ارزیابی و منظوری به کمیته تدارکات ملی، باعث تأخیر در اجرای پروژه‎های بزرگ و انکشافی شده است.

The post کمیته تدارکات ملی در جریان چهار سال از هدر رفتن میلیاردها افغانی جلوگیری کرده است appeared first on ویب سایت خبری کلید گروپ.

لینک اصلی: http://tkg.af/%DA%A9%D9%85%DB%8C%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%87/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کلید گروپ

آخرین خبر ها:

Loading