بازتاب نیوز

شماری از پزشکان شفاخانۀ ارزگان با بیماران بدرفتاری می‌کنند

١٨ اسد ١٣٩٧ سلام وطندار

شماری از بیماران و همراهان آنان از پزشکان شفاخانۀ ملکی ترینکوت، مرکز ارزگان انتقاد کرده می‌گویند که شماری از پزشکان با آنان برخورد درستی نمی‌کنند.

به گفتۀ آنان، پزشکان این شفاخانه برای ارایۀ خدمات صحی به بیماران از دولت حقوق دریافت می‌کنند؛ اما آنان به دلیل بی‌توجهی و رفتار نادرست پزشکان، نمی‌توانند که مشکلات شان را با آنان شریک سازند.

شریف‌الله، جوانی که هفتۀ پیش کودکش را در این شفاخانه بستر کرده بود، می‌گوید که در نتیجۀ بی‌توجهی پزشکان، کودکش در این شفاخانه جان داد.

عبدالحمید 60 ساله یک تن از باشندگان ولسوالی چوری ارزگان که خانم خود را برای  درمان به این شفاخانه دولتی آورده است، می‌گوید، داکتران به جای درمان رایگان بیماران، آنان را مجبور می‌کنند که به معاینه خانه‌های شخصی شان بروند.

این بیماردار می‌گوید، به دلیل مشکلات اقتصادی مجبور شده که به این‌جا بیاید؛ اما داکتران از نیازمندی آنان استفادۀ سو می‌کنند و از بیماران می‌خواهند که پس از اوقات رسمی، به معاینه خانه‌های شخصی آنان مراجعه کنند.

امین‌الله توخی ، رئیس شفاخانه ملکی ارزگان با تأیید شکایت‌های مردم می‌گوید که پیش از این هم چنین شکایت‌هایی به او رسیده است.

توخی می‌افزاید که بر اساس همین شکایت‌ها، شماری از پزشکان را برکنار شده‌اند.

رئیس شفاخانۀ ملکی ارزگان می‌گوید که با دیگر پزشکان متخلف نیز چنین برخوردی صورت خواهد گرفت.

شماری از فعالان مدنی ارزگان این موضوع را یک تهدید می‌دانند و می‌گویند که هیچ پزشکی حق ندارد که با بیماران و همراهان‌شان رفتار نادرست کند.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=41634&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading