بازتاب نیوز

آمار کشته‌های حمله عربستان به صعده یمن به 50 نفر رسید

١٨ اسد ١٣٩٧ جمهور نیوز

وزارت صحت یمن روز پنجشنبه اعلام کرد که آمار کشته‌های حمله هوایی نیروهای ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به ولایت صعده این کشور به 50 نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ وزارت صحت یمن همچنان افزوده که حمله هوایی جنگنده‌های عربستان به ملی‌بس حامل کودکان در شهر ضحیان ولایت صعده همچنین 77 زخمی برجا گذاشته است.

محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله در واکنش به جنایت جدید عربستان و متحدانش در یمن گفت:"متجاوزان با توجیه جنایت‌های خود، اوج پستی و حقارت را نشان می‌دهند."

در همین حال نماینده بریتانیا در شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار تحقیق در خصوص این جنایت شد.

سخنگوی ائتلاف سعودی، حمله روز پنجشنبه به یک ملی‌بس حامل کودکان که موجب کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از آنها شد را اقدام نظامی مشروع خواند.

گفتنی است که روز پنجشنبه (18 اسد) سازمان صلیب سرخ به نقل از منابع بیمارستانی در ولایت صعده، در شمال یمن گفت که در حمله ائتلاف عربی در این ولایت، یک ملی‌بس غیرنظامی هدف قرار گرفت که در جریان آن چندین نفر از جمله 29 کودک جان خود را از دست دادند. بیشتر این کودکان زیر ده سال داشتند.

صندوق کودکان سازمان ملل - یونیسف – نیز این حمله را به شدت محکوم و آن را جنایت جنگی خوانده است.خبرگزاری جمهور- امور بین‌الملل

 

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/107256/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading