بازتاب نیوز

نفس‌های آخر نشریات در غور؛ شهری بدون روزنامه

١٩ اسد ١٣٩٧ سلام وطندار

حدود چهل نشریه در قالب فصل‌نامه، ماهنامه، دو هفته‌نامه و هفته‌نامه در ولایت غور به خاطر نبود بودجه فعالیت خود را متوقف کرده‌اند.

فخرالدین آریاپور، رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت غور به سلام‌وطندار می‌گوید، این نشریه‌ها از یک سال این‌سو از فعالیت بازمانده‌اند و تنها یک نشریۀ دولتی بنام صدای غور که مربوط ریاست اطلاعات و فرهنگ است، نشر می‌شود.

رئیس اطلاعات و فرهنگ غور می‌گوید، فعالیت این نشریه‌ها پس از آن متوقف شد که نه حکومت از آن‌ها حمایت کرد و نه مخاطبان خاصی داشتند. به گفتۀ آقای آریاپور، شبکه‌های اجتماعی یکی دیگر از دلایل توقف نشر این نشریه‌ها بوده‌ است.

یارمحمد یاور، مدیرمسئول ماهنامۀ هیس می‌گوید که نبود بودجه و عدم حمایت نهادهای کمک‌کننده سبب شد تا نشر هیس متوقف شود.

نویسند‌گان و فرهنگیان غور توقف فعالیت این نشریه‌ها را نگران‌کننده می‌دانند و می‌گویند، نبود فرهنگ مطالعه و ارزش‌ندادن به فعالیت‌های فرهنگی، فرهنگیان را به انزوا می‌کشاند.

غور چهار رادیو خصوصی و یک تلویزیون دولتی نیز دارد که رادیوهای خصوصی این ولایت هم از نگاه اقتصادی در وضعیت وخیمی قرار دارند.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=41642&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading