بازتاب نیوز

مردم پکتیا خواهان تشکیل سه حوزۀ امنیتی در این ولایت‌اند

١٩ اسد ١٣٩٧ سلام وطندار

شماری از اعضای شورای ولایتی و فعالان مدنی پکتیا می‌گویند که برای تأمین امنیت شهر گردیز باید 3 حوزۀ امنیتی دیگر در این شهر فعال شود.

تاج‌محمد منگل، عضو شورای ولایتی پکتیا می‌گوید، رئیس جمهور غنی در سفری به این ولایت به وزیر داخله دستور داد تا این حوزه‌ها را فعال کند؛ اما تا کنون گام عملی در این زمینه برداشته نشده است.

سیدجمال آصفخیل، فعال مدنی در گردیز با انتقاد از وزارت داخله می‌گوید، هرچند رئیس جمهور غنی به این وزارت دستور فعال‌سازی 3 حوزۀ امنیتی را داده است؛ اما وزارت داخله تا کنون هیچ اقدامی نکرده است.

شمیم‌خان کتوازی، والی پکتیا نیز می‌گوید که در حال حاضر 2 حوزۀ امنیتی در شهر گردیز فعال است که برای تأمین امنیت این شهر بسنده نیست. 

آقای کتوازی افزایش در تشکیل پولیس این ولایت را ضروری می‌داند و می‌گوید، با آن که چندین بار در این مورد به مرکز پیشنهاد کرده؛ اما تا کنون پاسخ روشنی دریافت نکرده است.

شماری از باشندگان گردیز، مرکز پکتیا نیز از ناامنی و افزایش جرایم جنایی در این ولایت شکایت دارند و می‌گویند، باید شمار حوزه‌های امنیتی در این ولایت افزایش یابد.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=41646&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading