بازتاب نیوز

نیروهای امنیتی 25 کیلومتر بزرگراه میمنه-مزار را به طالبان سپرده‌اند

١٩ اسد ١٣٩٧ سلام وطندار

نیروهای ارتش 25 کیلومتر سرک بزرگراه میمنه-مزارشریف را به طالبان واگذار کرده‌اند.

اعضای شورای ولایتی فاریاب می‌گویند، طالبان با استفاده از این فرصت هر زمانی که خواسته باشند در این مسیر ایست بازرسی ایجاد می‌کنند.

فضل‌الحق محمدی، عضو شورای ولایتی فاریاب می‌گوید، عملیات ایثار 5 نیروهای امنیتی که به خاطر بازگشایی این بزرگراه راه‌اندازی شده بود، ناکام مانده است.

جان‌محمد و جمال‌الدین، باشندگان ولسوالی خواجه‌سبزپوش فاریاب به سلام‌وطندار می‌گویند که نیروهای امنیتی تمام پاسگاه‌های خود در این مسیر را به مرکز ولسوالی انتقال داده‌اند.

محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردو 209 شاهین در زون شمال این گفته‌ها را شایعه می‌داند و اعضای شورای ولایتی فاریاب را به خاطر این گفته‌ها به اخلال اذهان عامه متهم می‌کند. آقای رضایی می‌گوید، نیروهای امنیتی هرگز منطقه‌یی را به طالبان تسلیم نکرده و هم‌اکنون نبرد در برابر طالبان در این منطقه جریان دارد.

از دو سال به این‌سو حضور طالبان در بزرگراه میمنه-مزار بیشتر شده است و افراد این گروه هر زمانی که خواسته باشند، در این مسیر ایست بازرسی ایجاد می‌کنند.

با این که نیروهای امنیتی در این مدت عملیات‌هایی را به هدف بازگشایی این مسیر راه‌اندازی کرده‌اند، اما به دلایل نامعلوم تا کنون این مسیر از وجود طالبان پاکسازی نشده است.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=41644&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading