بازتاب نیوز

باز شدن دفتر جدید طالبان در تاشکند

١٩ اسد ١٣٩٧ صدای افغان - آوا

به گزارش خبرگزاری صدای  افغان (آوا)، اسدالله بارکزی معاون شورای عالی صلح گفت: با باز شدن دفتر تاشکند، دفتر طالبان در دوحه پابرجا می ماند و در دوبی نیز دفتر تازه دیگری برای این گروه باز خواهد شد.

دیدار رو در روی مقام های امریکایی با نماینده های سیاسی طالبان در دوحه برگه تازه ای را برای دورنمای منازعه و صلح افغانستان ورق زده است.

افراد نزدیک به طالبان نیز با تایید بازشدن دو دفتر تازه برای طالبان در تاشکند و دوبی  اظهار داشتند: دفتر دوحه مرکز تعلیمی طالبان، دفتر دوبی مکان رفت و آمد و ارتباطات و دفتر تاشکند کار های سیاسی این گروه را به عهده خواهد داشت.

گفته می شود طالبان سرگرم رایزنی برای ایجاد دفتر های تازه شان در تاشکند و دوبی اند، اما تصمیم نهایی شان را اعلام نکرده اند.

هر چند حکومت افغانستان در این باره مقابل دوربین چیزی نمی گوید، اما پیشتر نماینده های طالبان با معاون وزارت خارجه امریکا در قطر دیدار کردند و حکومت افغانستان هم در واکنش گفت: که این دیدار ها از بهر زمینه سازی برای آغاز گفتگو های صلح بین الافغانی با طالبان صورت گرفته است.

به نقل از آریانا نیوز، منابع عالی رتبه حکومتی گفتند: قرار است در روز های نزدیک برای طالبان دفتر تازه سیاسی در تاشکند پایتخت ازبکستان باز شود و این دفتر بحث صلح را با دولت افغانستان و هم‌ پیمانان خارجی اش دنبال خواهد کرد.

 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/168643/%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D9%86%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading