بازتاب نیوز

رئیس جمهور روسیه تعزیرات احتمالی واشنگتن علیه مسکو را غیر قانونی خواند

١٩ اسد ١٣٩٧ رادیو اروپای آزاد

رئیس جمهور روسیه وشورای امنیت این کشور تعزیرات جدید احتمالی واشنگتن بر روسیه را کاملا غیرقانونی خوانده، محکوم کرده اند.

رسانه های روسیه این خبر را ازقول دیمیتری پیسکوف سخنگوی کرملین گزارش دادند.

پیسکوف گفته است که رئیس جمهور پوتین دراجتماع دیروز با اعضای شورای امنیت روسیه گام های محتمل غیردوستانه جدید واشنگتن را مورد بحث قرار داد.

سخنگوی کرملین به رسانه گفته است که دراین گردهمایی تاکید صورت گرفت که چنین اقدامات از نگاه قوانین بین المللی هیچ مشروعیت ندارند.

وزارت خارجه روسیه گفت که وزیرخارجه سرگی لاوروف هم درصحبت تلفونی دیروز به مایک پینس ، همتای امریکایی خود گفته است مسکو پلان اخیر تعزیرات واشنگتن را رد میکند.

قبل ازاین ، صدراعظم روسیه دیمیتری میدویدف گفته بود که اگر واشنگتن بر بانک های روسیه تعزیرات وضع کند، مسکو آنرا اعلان جنگ اقتصادی تلقی خواهد کرد و دربرابر آن به اقدامات سیاسی و اقتصادی و درصورت ضرورت به راه های دیگر متوسل خواهد شد.

وزارت خارجه امریکا هفته گذشته گفت که به ارتباط واقعه ماه مارچ مسموم شدن سرگی سکریپال جاسوس سابق روسی و دختر وی دربریتانیا، بر روسیه تعزیرات جدید وضع میکند.

امریکا ، بریتانیا وچندین کشور دیگر می گویند که این حمله ازسوی روسیه توسط گاز مخرب اعصاب بنام نوویچوک که در زمان اتحاد شوروی ساخته شده، صورت گرفته است . قصرسفید دیروز یکبار دیگر حمله کیمیاوی بر سرگی سکریپال را محکوم کرد.

لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/29426710.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

آخرین خبر ها:

Loading