بازتاب نیوز

فرمانده طالبان در بادغیس افغانستان با نیروهایش تسلیم شد

٢٠ اسد ١٣٩٧ پارس تودی

یکی از فرماندهان شاخص گروه طالبان در ولایت بادغیس در شمال غرب افغانستان همراه با 60 تن از نیروهایش تسلیم فرماندهی پلیس شهر قلعه نو مرکز این ولایت شد و قرار است باقی 240 نیروی دیگر این فرد نیز به قلعه نو بیایند.

به گزارش ایرنا، شماری از رسانه های محلی افغانستان روز شنبه به نقل از مقامات مسئول انتظامی در ولایت بادغیس اعلام کردند که «غفار طوفانی» مشهور به عبدالغفار از فرمانده مشهور گروه طالبان در شهرستان «قادس» ولایت بادغیس، همراه نیروهای تحت امرش به دولت افغانستان تسلیم شده است.

«نقیب الله امینی» سخنگوی فرماندهی پلیس ولایت بادغیس در این ارتباط به رسانه ها گفت که فرمانده طوفان با تلاش نیروهای امنیتی افغان به عنوان یکی از تاثیرگذارترین افراد بر 11 منطقه مهم و اساسی شهرستان قادس به دولت محلی پیوسته ‌است.

وی مدعی است که فرمانده تسلیم شده یکی از عاملان اصلی فعالیت‌ طالبان در شهرستان قادس است و در حال حاضر با 60 تن از نیروهایش از قادس به شهر قلعه نو آمده و در کنار فرمانده پلیس این ولایت قرار گرفته است.

به گفته وی انتظار می رود با تسلیم طوفان به نیروهای دولتی در وضعیت امنیتی بادغیس و به خصوص شهرستان قادس بهبودی حاصل شود.

سخنگوی فرماندهی پلیس بادغیس گفت که این فرمانده طالبان مقدار زیادی از مهمات و سلاح‌های سبک و سنگین خود را نیز به دولت تسلیم کرده است.

به گفته‌ امینی تعداد نیروهای طوفان به 300 تن می‌رسد که قرار است باقی نیروهایش نیز تا پایان امروز به شهر قلعه نو برسند.

از سوی دیگر «جمشید شهابی» سخنگوی والی بادغیس نیز گفت که تاکنون حدود 20 تن با طوفان به مرکز بادغیس آمده و سلاح‌های خود را تسلیم دولت افغانستان کرده اند و افراد باقی مانده در حال آمدن به قلعه نو هستند.

 

لینک اصلی: http://parstoday.com/dari/news/afghanistan-i80731

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پارس تودی

آخرین خبر ها:

Loading