بازتاب نیوز

استقبال از تصمیم کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی

٢٠ اسد ١٣٩٧ خبر تلویزیون یک

حذف سی و پنج تن از فهرست نهایی نامزدان با استقبال شماری از نهادهای ناظر انتخاباتی و مردم رو به رو شده است. برخی نهادهای ناظر انتخاباتی از این اقدام کمیسیون شکایت‌های انتخابی ستایش کردند و آن‌را گامی به سوی قانونمندشدن روند برگزاری انتخابات ‌خواندند. صغرا سعادت، سخنگوی بنیاد انتخابات شفاف افغانستان گفت که کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی، با وجود چالش‌ها و تهدیدها توانسته است به گونه‌ی عادلانه نامزدان غیر واجدشرایط را از فهرست حذف کند.

حذف سی و پنج تن از فهرست نهایی نامزدان با استقبال شماری از نهادهای ناظر انتخاباتی و مردم رو به رو شده است. برخی نهادهای ناظر انتخاباتی از این اقدام کمیسیون شکایت‌های انتخابی ستایش کردند و آن‌را گامی به سوی قانونمندشدن روند برگزاری انتخابات ‌خواندند. صغرا سعادت، سخنگوی بنیاد انتخابات شفاف افغانستان گفت که کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی، با وجود چالش‌ها و تهدیدها توانسته است به گونه‌ی عادلانهنامزدان غیر واجدشرایط را از فهرست حذف کند.

عزیزالله آریایی، رییس کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی در گفت‌وگو با تلویزیون یک، فهرست 35 نفری حذف‌شدگان از سوی این کمیسیون را تایید کرد و گفت که مردم هنوز هم فرصت دارند که مدرک‌های‌شان در مورد نامزدانی که در فهرست نهایی راه‌یافته‌اند به این کمیسیون پیش کنند.

برخی باشنده‌های کابل نیز بدین باورند که حذف افراد زورمند، اعتماد مردم به برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه را بیشتر می‌کند.

روشن نیست چهره‌های مشهوری کهاز حذف‌نام‌شان به کمیسیون شکایت های انتخاباتی هشدار داده بودند، اکنون چه خواهند کرد.

امان فرهنگ

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/35359-2018-08-11-15-42-28

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading