بازتاب نیوز

اردوغان: هرگز نمی‌توانید با زبان تهدید ملت ترکیه را به زانو درآورید

٢٠ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: رئیس‌جمهور ترکیه در واکنش به تحریم‌های اخیر امریکا علیه دو وزیر داخله و عدلیه این کشور گفت ما در چارچوب حقوق و قانون حرکت می‌کنیم و نه تهدید.

رجب طیب اردوغان، طی سخنرانی در جمع مردم ولایت «اَردو» در شمال شرق ترکیه با تأکید بر استقلال سیستم قضائی این کشور گفت: «ما را تهدید می‌‎کنند. هرگز نمی‌توانید با زبان تهدید ملت ترکیه را به زانو درآورید. با ما به زبان قانون سخن بگویید».

آقای اردوغان که تحریم‌های ترکیه علیه این کشور را «رفتار تهاجمی دونالد ترامپ» خواند، افزود: «می‌توانیم از همان جایی که سقوط کردیم، برخیزیم. دیروز برخاستیم. بنابراين امروز و فردا نیز می‌توانیم».

رئیس‌جمهور ترکیه این اقدامات امریکا را فشار برای تأثیرگذاری بر روی سیستم قضایی ترکیه خواند و گفت، بار دیگر به امریکایی‌ها می‌گویم كه داريد متحد استراتژیک خود در ناتو را فداى یک کشیش مى‌كنيد.

وی همچنین با اشاره به تأثیرگذار نبودن تحریم‌های امریکا بر ترکیه، تأکید کرد: «می‌گویند که این و یا آن چیز را نخواهیم داد، چیزهایی که ما داریم برای ما کافی است و احتیاجی به شما نداریم».

پس از بازداشت یک کشیش امریکایی در ترکیه به اتهام دست داشتن در فعالیت‌های جاسوسی و داشتن روابط با حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) و گروه فتو، امریکا دو وزیر ترکیه که از نظر آنان در این اقدام نقش بیشتری داشته‌اند را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=21356

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading