بازتاب نیوز

هشدار رییس جمهور: هیچ‌‌کسی حق مداخله در امور گمرکات را ندارد

٢٠ اسد ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: رییس‌ جمهور غنی هشدار داده است به شمول اعضای شورای ولایتی هر کسی که در امور گمرکات مداخله ‌کند، باید مورد تعقیب و بازپرس قرار گیرد.

ارگ ریاست ‌جمهوری روز شنبه (۲۰ اسد) با نشر خبرنامه‌ای گفته است که آقای غنی می‌گوید عواید داخلی افغانستان باید به طور درست مدیریت شود و در این بخش نیاز است اقدامات همه‌جانبه و قاطع روی ‌دست گرفته‌ شود.

در خبرنامه آمده که آقای غنی گفته است که باید گمرکات به سیستم‌های امنیتی مجهز شوند تا حضور افراد مداخله‌گر مشخص و مقرره‌ای ترتیب ‌شود که حضور افراد نظامی‌ در ساحه‌ی گمرکات را تعریف کند. او همچنان افزوده است که برای محافظت از کارمندان گمرکات تدابیر لازم روی دست گرفته شود.

آقای غنی به والیان چند ولایت دستور داده که پس از تدابیر لازم هفته‌وار از پیش‌رفت کارشان به وزارت مالیه گزارش دهند. رییس‌ جمهور گفته است که کمیشن‌کاری باید پایان یابد و در افزایش عواید تحرک به میان آید.

این در حالی است که معین عواید گمرکات، مشکلات جمع‌آوری عواید را به شمول باج‌گیری و مداخله از سوی برخی از اعضای شورای ولایتی و شورای ملی، زورمندان محلی، قاچاق‌بران، مسوولین محلی و ولسوالانی که در مسیر گمرکات قرار دارند، از عمده‌ترین چالش‌های فراراه افزایش و جمع‌آوری درست عواید عنوان کرد است.

لینک اصلی: https://8am.af/presidents-warning-no-one-has-the-right-to-interfere-in-customs-matters/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading