بازتاب نیوز

هیچ‌کس حق مداخله در امور گمرکات را ندارد

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری صنا

خبرگزاری صنا

خبرگزاری صنا - آخرین اخبار افغانستان و جهان

رئیس جمهور غنی تأکید کرد که عواید داخلی افغانستان باید مدیریت درست شود و دراین بخش نیاز است تا اقدامات همه‌جانبه و قاطع روی‌دست گرفته‌شود.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ نشستی به هدف بحث روی جمع‌آوری عواید و موضوعات گمرکی قبل از ظهر امروز به ریاست رئیس جمهور دایر گردید.

در این نشست که از طریق ویدیوکنفرانس در مرکز ملی توحید و با اشتراک والیان، قوماندانان امنیه، رؤسای امنیت ملی، رؤسای گمرکات، مستوفی‌های ولایات هرات، ننگرهار، بلخ، نیمروز، کندهار، فراه، فاریاب، پکتیا، پکتیکا و خوست دایر گردید، ابتدا نجیب‌الله وردک معین عواید گمرکات در رابطه به موضوع گزارش داد.

معین عواید گمرکات، مشکلات جمع‌آوری عواید را به شمول باج‌گیری و مداخلۀ از سوی برخی از اعضای شورای ولایتی و شورای ملی، زورمندان محلی، قاچاق‌بران، مسئولین محلی و ولسوالان که در مسیر گمرکات قرار دارند، از عمده‌ترین چالش‌ها برسر راه افزایش و جمع‌آوری درست عواید عنوان کرد.

رئیس‌جمهور کشور پس از استماع گزارش عواید گمرکات گفت: باید عواید داخلی افغانستان مدیریت درست شود و دراین بخش نیاز است تا اقدامات همه‌جانبه و قاطع روی‌دست گرفته‌شود.

وی اضافه‌نمود: هرکسی‌که به شمول اعضای شورای ولایتی و شورای ملی در امور گمرکات مداخله می‌کنند، باید مورد تعقیب و بازپرس قرار گیرند و هیچ‌کس حق مداخله در امور گمرکات را ندارد.

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی تصریح‌داشت که باید گمرکات به سیستم‌های امنیتی مجهز گردند تا حضور افراد مداخله‌گر مشخص گردد و نیز مقررۀ ترتیب‌شود که حضور افراد نظامی در ساحۀ گمرکات را تعریف نماید.

وی افزود که برای محافظت از کارمندان گمرکات، تدابیر گرفته شود.

وی به والیان ولایات یادشده هدایت داد تا کمیتۀ عواید گمرکات را از نهادهای مرتبط آن ایجاد نمایند و هر هفته جلسات منظم دایر نموده و از پیشرفت کارشان به وزارت مالیه گزارش دهند. رئیس‌جمهور بر ختم انحصار کمیشن‌کاری تأکید کرده گفت: باید در افزایش عواید تحرک به میان آید، زیرا این امر برای ما و شرکای بین‌المللی ما، مهم می‌باشد.

هیچ‌کس حق مداخله در امور گمرکات را ندارد

لینک اصلی: http://sana.af/اقتصادی/هیچ‌کس-حق-مداخله-در-امور-گمرکات-را-ندا/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری صنا

آخرین خبر ها:

Loading