بازتاب نیوز

خالد: بی‌تفاوتی نهادهای امنیتی باعث سقوط بخش‌هایی از غزنی شد

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: ولایت غزنی از بامداد روز جمعه تاکنون شاهد درگیری‌های شدید میان نیروهای دولتی و گروه طالبان است. طالبان با آن‌که تلفات سنگینی را متحمل شده‌اند اما بخش‌هایی از شهر غزنی را تحت کنترول خویش درآورده‌اند.

اسدالله خالد، رئیس پیشین امنیت ملی، می‌گوید که علت سقوط بخش‌هایی از شهر غزنی به‌دست طالبان به‌دلیل بی‌پروایی و بی‌تفاوتی رهبری نهادهای امنیتی است.

آقای خالد در گفت‌وگو با طلوع نیوز، گفته است که ادعای مسئولان دولتی را در کابل رد می‌کنیم؛ این‌گونه نیست، طالبان در درون شهر هستند. شهر آتش گرفته است و اجساد روی جاده‌ها مانده‌اند. از قبل و هم از دیروز به‌ این‌سو هرقدر که توانستیم به گوش مقام‌ها رسانیدیم، فشار آوردیم ولی گوشی شنوا نیست.

غزنی سومین شهری است که در حکومت وحدت ملی بخش‌هایی از آن به‌دست طالبان سقوط می‌کند.

از سویی نظامیان پیشین، رهبران نهادهای امنیتی را به ناتوانی مدیریت جنگ متهم می‌سازند. آنان می‌گویند اگر تدابیر جدی برای مهار حمله‌های طالبان گرفته نشود، این حمله‌ها هزینه‌های سنگین بر مردم و حکومت اعمال خواهد کرد.

وزارت امورداخله نیز می پذیرد که تهدیدهایی وجود داشته و آنان نتوانستند جلو ورود طالبان را به شهر غزنی بگیرند.

به گفته وزارت داخله طالبان در حالی بر شهر غزنی یورش بردند و بخش‌هایی از این شهر را سقوط دادند که حکومت سرگرم آماده ساختن طرح آتش‌بس دوباره با این گروه در روزهای عید قربان است.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=21358

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading