بازتاب نیوز

شهادت 30 عسکر اردوی ملی در ولایت بغلان

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری آریانا نیوز

آریانانیوز: بنابرگزارش های رسیده، در نتیجه حمله راکتی طالبان 30 عسکر اردوی ملی در منطقه جر خشک ولایت بغلان به شهادت رسیدند…

محمد رادمنش، سرپرست دفتر رسانه‌های وزارت دفاع ملی گفت که طالبان پوسته‌ها را تصرف نکرده‌اند اما حمله‌های راکتی انجام دادند. به گفته‌ رادمنش، هم‌اکنون عملیات نیروهای امنیتی در جر خشک جریان دارد.

اما شماری از آگاهان نظامی، نبود برنامه‌ی تهاجمی از سوی نهادهای دفاعی و امنیتی را عامل اصلی بلندرفتن تلفات نظامیان می‌دانند و می‌گویند اگر در راهکارهای امنیتی تغییر نیاید، نیروهای بیشتری از دست خواهند رفت. جاوید کوهستانی گفت که متاسفانه حکومت افغانستان و رهبری موجود ظرفیت مدیریت بحران امنیتی موجود را ندارند. به باور عتیق‌الله امرخیل، نظامی پیشین، فساد در نهادهای امنیتی و دفاعی نیز باعث ناتوانی نیروهای امنیتی در مهارکردن حمله‌های طالبان شده است.

اما وزارت دفاع ملی گفت که نیروهای دفاعی و امنیتی در حالت تهاجمی‌اند وتنها یازده ولسوالی زیر اداره‌ نظامیان کشور قرار ندارد.

نهادهای امنیتی و دفاعی کشور در حالی از راه‌اندازی عملیات‌های گسترده در کشور سخن می‌زنند که طالبان با حمله به شهر غزنی، تا سرحد سقوط این شهر با نیروهای امنیتی درگیر شده‌اند.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/شهادت-30-عسکر-اردوی-ملی-در-ولایت-بغلان.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading