بازتاب نیوز

کوریا شمالی سئول را به کم‎کاری در اجرای توافقنامه صلح متهم کرد

٢١ اسد ١٣٩٧ کلید گروپ

یک رسانه کوریای شمالی امروز یک‎شنبه کوریای جنوبی را به کم‌کاری در اجرای توافقنامه صلح پانمونجوم متهم کرد.

توافقنامه صلح پانمونجوم که در هفتم ثور امسال در نشست تاریخی سران دو کوریا به امضا رسید دو طرف را به همکاری در برقراری صلح و رسیدن به اقتصاد پایدار ملزم می‎سازد.

وبسایت دولتی “یوری میسوکری” کوریای شمالی که روز یک‎شنبه نوشت که کوریای جنوبی باید برای بهبود روابط بین دو کوریا با توجه به روح توافقنامه پانمونجوم، سخت تلاش کند.

به نوشته این رسانه، “اطاعت کورکورانه” سئول از تحریم‎ها و سیاست‎های امریکا علیه کوریای شمالی، منجر به یک مانع بزرگ برای اجرای توافقنامه صلح پانمونجوم شده است.

به گزارش یوری میسوکری، بیش از صد روز از امضای توافقنامه صلح پانمونجوم گذشته است اما در این مدت هیچ نتیجه‎ای از آن حاصل نشده است.

کوریای شمالی گفته است که دلیل این امر، تحریم‎های امریکا و مشارکت “غیرمنصفانه” کوریای جنوبی در این در تحریم‎ها است.

این در حالی است که قرار است فردا دوشنبه نشست مقام‎های بلندپایه کوریای شمالی و کوریای جنوبی با هدف بررسی امکان برگزاری یک نشست دیگر میان رهبران دو کشور در روستای مرزی “پانمونجوم” برگزار شود.

کوریای جنوبی تا هنوز پاسخی به این اتهامات ارایه نکرده است.

The post کوریا شمالی سئول را به کم‎کاری در اجرای توافقنامه صلح متهم کرد appeared first on ویب سایت خبری کلید گروپ.

لینک اصلی: http://tkg.af/%DA%A9%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%A7-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%85%E2%80%8E%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کلید گروپ

آخرین خبر ها:

Loading