بازتاب نیوز

کوریای شمالی یک شهروند جاپانی را بازداشت کرد

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: رسانه‌های جاپانی گزارش داده‌اند که یک شهروند این کشور به دلایل نامعلومی در کوریای شمالی بازداشت شده است و مسئولان دولت جاپان در تلاش برای به دست آوردن اطلاعاتی درباره سلامت وی هستند.

کوریای شمالی یک شهروند جاپانی که به واسطه یک شرکت گردشگری به عنوان توریست به این کشور وارد شده بود آخر ماه گذشته بازداشت کرد. این فرد با اتهام احتمالی جاسوسی روبه‌رو شده است.

این فرد یک مرد ۳۹ ساله و سازنده ویدئو است که با یک گروه توریستی به کوریای ‌شمالی سفر کرده و قرار بوده ۱۳ اگست به جاپان بازگردد، اما اخیرا هرگونه ارتباطی با او قطع شده است.

روزنامه جاپانی آساشی شیمبون به نقل از یک منبع نوشت که کوریای شمالی ممکن است بخواهد از این شهروند برای معامله در هر گونه مذاکره سیاسی در آینده استفاده کند.

از سوی دیگر، ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کوریای شمالی نیز در بازگشت از سفر خود به سنگاپور و ایران در فرودگاه پکن، سوال مرتبط با این فرد را بی‌پاسخ گذاشت.

گفته می شود هم‌زمانی این بازداشت با انتشار گزارش‌هایی در خصوص احتمال دیدار شینزو آبه و کیم جونگ اون درباره شهروندان جاپانی ربوده و برده شده به کوریای شمالی، احتمال تحقق این رایزنی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=21364

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading