بازتاب نیوز

ادامه درگیری‌ها در شهر غزنی؛ وضعیت امنیتی بهبود نیافته است

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: مقامات محلی ولایت غزنی می‌گویند که درگیری‌ها در حومه شهر غزنی بین نیروهای امنیتی و گروه طالبان جریان دارد.

نصیراحمد فقیری، عضو شورای ولایتی غزنی امروز (یکشنبه، ۲۱ اسد) در صحبت با خبرگزاری یاش گفت که وضعیت امنیتی از دو روز به این‌سو در این ولایت بهبود نیافته و جنگجویان گروه طالبان در بیشتر مناطق شهر غزنی حضور دارند و با نیروهای امنیتی به درگیری می‌‌پردازند.

آقای فقیری می‌گوید بیشتر مناطق شهر از کنترول نیروهای دولتی خارج شده و تنها مقام ولایت، قومندان امنیه و منطقه بالاحصار از سوی این نیروها کنترول می‌شود.

به گفته این عضو شورای ولایتی، شبانه نیز درگیری‌ها به صورت پراکنده جریان دارد و تاکنون عملیات برای پاک‌سازی شهر غزنی از وجود گروه طالبان از سوی نیروهای امنیتی شروع نشده است. به گفته وی نیروهای کمکی کافی نیز به ساحه نرسیده است.

آقای فقیری در ادامه اظهار داشت که گروه طالبان با مردم برخورد نظامی نداشته و از مردم خواسته تا در خانه‌های خود باقی بمانند.

حملات تهاجمی گروه طالبان بامداد روز جمعه در شهر غزنی آغاز شد و این گروه حملات شدید را بر مرکز شهر غزنی انجام دادند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله روز شنبه طی نشست خبری در کابل اعلام کرد که در درگیری‌ها دو روز گذشته در غزنی نزدیک به ۲۶ تن از نیروهای امنیتی جان باخته‌اند.

به گفته دانش در این درگیری‌ها بیش از ۱۵۰ جنگجوی طالب نیز کشته شدند. وی اظهار داشت که حمله گروه طالبان بر غزنی هزینه‌های هنگفتی بر دولت وارد کرده است.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=21359

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading