بازتاب نیوز

آتش‌ مقدس بیش از ۲۰ هزار خانواده در کالیفرنیا را متواری کرد

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: وقوع یک آتش‌سوزی بزرگ در جنوب کالیفرنیا بیش از ۲۰ هزار خانواده را مجبور به ترک خانه‌هایشان کرد. این آتش‌سوزی عمدی که به‌نام آتش‌ مقدس نام گرفته مناطق وسیعی از ناحیه اورنج کانتی را در بر گرفته است.

به گزارش بی‌بی‌سی، آتش مقدس که تنها یکی از چند آتش‌سوزی بزرگ است که مناطق وسیعی از جنوب و شمال کالیفرنیا را در بر گرفته، تاکنون حدود ۱۹ هزار جریب از اراضی شمال سن‌دیگو را سوزانده است.

همزمان مردی که متهم به برپا کردن این آتش سوزی شده به دادگاه برده شده است.

مقام‌های محلی می‌گویند این مرد به‌نام فارست کلارک، روز دوشنبه گذشته این آتش‌سوزی را عمدا برپا کرده چرا که حدود یک دهه است با همسایه‌های خود اختلاف دارد و بارها به آنها هشدار داده بود که همه چیز را به آتش خواهد کشید.

آقای کلارک روز سه‌شنبه گذشته و در خارج خانه جنگلی خود پس از اندکی مقاومت در برابر پولیس بازداشت شد.

این مرد ۵۱ ساله، متهم است که آتش‌سوزی را در پی یک مجادله قدیمی و ده ساله با همسایه‌های خود به راه انداخته است.

با وجود تلاش آتش‌نشانان آنان توانسته‌اند تنها ۱۰ درصد این آتش‌سوزی را مهار کنند. اکنون با وجود بادهای فصلی و خشکی هوا، دامنه آتش مقدس مناطق گسترده‌تری را تهدید می‌کند.

هم‌زمان هواشناسان هشدار داده‌اند که بدتر شدن شرایط جوی و رعد و برق‌هایی که برای چند روز آینده پیش‌بینی شده می‌تواند حتی باعث وخامت بیشتر اوضاع شود.

بیش از ۶۰۰ آتش‌نشان برای مهار آتش مقدس دست به کار شده‌اند. این آتش تنها یکی از دست کم ۱۸ آتش‌سوزی است که طی چند هفته گذشته جنوب و شمال کالیفرنیا را با بحرانی بی‌سابقه روبه‌رو کرده است.

بزرگترین این آتش‌ها مندوسینو نام گرفته که تاکنون نزدیک به ۳۰۰ هزار جریب را خاکستر کرده و لقب بزرگترین آتش‌سوزی تاریخ کالیفرنیا را به خود اختصاص داده است.

مقام‌های آتش‌نشانی می‌گویند امید ندارند که این آتش‌سوزی‌ها تا پایان ماه جاری (۲۰ روز دیگر) خاموش شود.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=21371

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading