بازتاب نیوز

نزدیک به ۴۰ نامزد انتخابات ولسی جرگه اخطاریه گرفتند

٢١ اسد ١٣٩٧ کلید گروپ

بر بنیاد اسنادی که در اختیار رسانه‎ها قرار گرفته است، ۴۵ نامزد انتخابات ولسی جرگه از سوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، اخطاریه جدی، اخطاریه عادی و توصیه دریافت کرده‎اند.

طبق این اسناد، هشت نامزد انتخابات ولسی جرگه از جمله همایون همایون و محمدانور اوریاخیل از ولایت خوست از کمیسیون شکایات انتخاباتی اخطاریه جدی گرفته‎اند.

همزمان ۳۱ نامزد دیگر اخطاریه عادی دریافت کرده‎اند.

در میان این دسته از نامزدان، نام‎های عبدالروف ابراهیمی از کندز، ظاهر قدیر از ننگرهار، محمدنعیم لالی حمیدزی و عبدالرحیم ایوبی از کندهار، الله‎گل مجاهد و احمد بهزاد از کابل و فضل‎العظیم زلمی مجددی از بدخشان نیز به چشم می‎خورد.

بر بنیاد این اسناد، شش نامزد دیگر شامل کسانی اند که مورد توصیه کمیسیون شکایات انتخاباتی قرار گرفته‎اند.

کمیسیون شکایات انتخاباتی اذعان کرده است در صورتی که معلومات بیشتری درباره این ۴۵ نامزد دریافت کنند، نام‎های شان را از فهرست نهایی نامزدان حذف خواهد کرد.

این کمیسیون قبلاً نام ۳۵ نفر از نامزدان انتخابات ولسولی جرگه را از فهرست نهایی حذف کرده بود.

قرار است انتخابات ولسی جرگه به تاریخ ۲۸ میزان امسال برگزار شود.

حکومت گفته است که به تصامیم نهادهای انتخاباتی احترام می‎گذارد و اراده جدی برای برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه در زمان معین آن دارد.

The post نزدیک به ۴۰ نامزد انتخابات ولسی جرگه اخطاریه گرفتند appeared first on ویب سایت خبری کلید گروپ.

لینک اصلی: http://tkg.af/%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D9%87-40-%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%B2%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D9%88%D9%84%D8%B3%DB%8C-%D8%AC%D8%B1%DA%AF%D9%87-%D8%A7%D8%AE%D8%B7/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کلید گروپ

آخرین خبر ها:

Loading