بازتاب نیوز

حکومت: بی‌هیچ تردید انتخابات به موقع برگزار می‌شود

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: ارگ ریاست جمهوری و کاخ سپیدار می‌گویند که حکومت متعهد به برگزاری انتخابات شفاف و به موقع است.

این دو نهاد با انتشاری بیانه‌ای در پیوند به حذف نام کاندیدان احتمالی پارلمانی توسط کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی، تآکید کرده‌اند که در برگزاری به موقع انتخابات هیچ‌گونه تردیدی وجود ندارد.

اعلامیه می‌افزاید که استقلالیت و صلاحیت‌های کمیسیون‌های انتخاباتی در قانون واضح و تصریح شده است و حکومت در مطابقت به قانون احترام کامل به استقلالیت کمیسیون‌های انتخاباتی دارد.

حکومت گفته است که موفقیت پروسه انتخابات وابسته به همکاری مردم و رعایت قوانین نافذه کشور توسط تمام اقشار جامعه است.

این درحالی است که کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی روز گذشته(شنبه،۲۰ اسد) روند بررسی اسناد نامزدان انتخابات پارلمانی را به پایان رساند و ۳۵ تن را از فهرست نهایی حذف کرد.

برخی از نامزدانی که نام‌شان از این فهرست حذف شده، کمیسیون شکایات انتخاباتی را متهم به برخورد سیاسی و سیلقه‌ای کرده و مدعی‌اند که کمیسیون شکایات در این روند فساد کرده است.

فوزیه کوفی عضو کنونی مجلس نمایندگان که نامش از فهرست نهایی حذف شده است در یک نشست خبری(یک‌شنبه،۲۱ اسد) حکومت و کمیسیون شکایت را متهم کرد که در تبانی باهم نام او و شماری از نامزدان مستقل را حذف کرده است.

او هچنان فایل صوتی را منتشر کرد که بر اساس آن کمیسیون شکایات انتخاباتی وارد معاملات غیر قانونی شده و از نامزدان مطالبه پول کرده است.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=21386

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading