بازتاب نیوز

جایداد بدیل سرک‌های فرعی دشت‌برچی مشخص شد

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: موضوع توسعه و ساخت سرک‌های های فرعی دشت‌برچی و ادامه جاده شهید مزاری، در نشست شورای عالی توسعه شهری مورد بحث قرار گرفته است.

بر اساس اعلامیه ارگ، نشست شورای عالی توسعه شهری، شام روز گذشته(۲۰ اسد) به ریاست محمداشرف غنی رئیس‌جمهور برگزار شده و روی چارچوب طراحی شهر کابل و پلانگذاری توزیع جایداد بدیل برای توسعه سرک‌های شهید مزاری و عرفانی، بحث و تبادل نظر شده است.

اعلامیه افزوده است که رئیس پلان و پالیسی شهر داری کابل، دو طرح را در خصوص پلانگذاری توزیع جایداد بدیل برای توسعه سرک‌های شهید مزاری و عرفانی به جلسه ارائه کرد.

وی افزوده که هر دو طرح در دامنه کوه قورغ طراحی شده است که یکی آن، دارای ۴۰۳ نمره رهایشی با سهولت‌ها و دوم آن که بر اساس طرح رهنمودی ساساکی در ۱۶۳ جریب زمین ترتیب شده است، دارای ۴۵۵ نمره رهایشی و تجارتی می‌باشد.

این درحالی است که از دو سال به این‌سو حکومت بار بار وعده ساخت‌وساز زود هنگام سرک‌های فرعی دشت‌برچی را داده، اما تاکنون هیچ گام عملی‌ در این راستا برداشته نشده است. 

در این جلسه، چارچوب طراحی شهر کابل که مشمول دیزاین و انکشاف جاده دارالامان، جاده شهید مسعود، شبکه‌های زیربنا و رهنمودهای تطبیقی هستند نیز ارائه و چارچوب طراحی شهر کابل تصویب شده است.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=21402

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading