بازتاب نیوز

دختر ۱۱ ساله تایلندی؛ سومین همسر مرد ۴۱ ساله در مالیزیا

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری افق

یک مرد مسلمان ۴۱ ساله در مالیزیا دختر ۱۱ ساله یک خانواده‌ی فقیر تایلندی را به عنوان همسر سوم خود در مالیزیا برده بود ولی پس از رسانه‌ای شدن این خبر دولت تایلند این دختر را بازگرداند.

رسانه‌های محلی اندونیزیا گزارش داده اند که این دختر ۱۱ ساله متعلق به یک خانواده‌ی فقیر است و والدینش به امید زندگی بهتر او را به این مرد ۴۱ ساله سپرده بودند.

این مرد مسلمان، پیش از این، دو همسر و شش فرزند ۵ تا ۱۸ساله نیز دارد.

اما فامیل این دختر به شرطی به ازدواج آنان رضایت داده بودند که دختر شان پس از تکمیل کردن سن شانزده سالگی با این مرد مسلمان ازدواج کند.

پس از آنکه این خبر به رسانه‌ها رسید، دولت تایلند تصمیم گرفت تا این دختر ۱۱ ساله را به کشور بازگرداند و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دهد.

درهمین حال، ثابت شده است که ازدواج این مرد ۴۱ ساله با دختر ۱۱ ساله در تطابق با قانون مدنی تایلند صورت نگرفته، بلکه مطابق فرهنگ و قوانین اسلامی و با رضایت پدر و مادر دختر انجام شده است.

در قانون تشکیل خانواده‌ی مالیزیا نیز این امر صراحت دارد، در صورتی که ازدواج افراد ثبت دادگاه مذهبی نباشد، متخلف به شش ماه زندان محکوم می‌شود.

این درحالی است که مسلمانان مالیزیا تابع قوانین و لایحه‌های حقوق بشری بین‌الملل نیستند و مطابق قانون و فرهنگ اسلامی، در هر سنی که بخواهد ازدواج می‌توانند، آنان حتا قادر هستند در سن زیر ۱۶ سال هم با مجوز دادگاه‌ مذهبی شان ازدواج کنند.

باآن‌هم اکنون این مرد مسلمان ۴۱ ساله در گفت‌وگویی با خبرگزاری مالیزیا گفته است که پس از تکمیل شدن سن شانزده سالگی این دختر، به‌گونه‌ی رسمی با او ازدواج خواهد کرد.

مرد مسلمان ۴۱ ساله مالیزیایی این دختر خردسال را در ماه جون ۲۰۱۸ در تایلند از خانواده‌اش جدا کرده و به قصد ازدواج با او، به مالیزیا برده بود، اما اکنون این دختر خردسال تحت مراقبت‌های روانی قرار دارد.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/90596

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading