بازتاب نیوز

ادعای دو خواهر ایتالیایی: نوادگان مونالیزا هستیم

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: دو خواهر ایتالیایی به نام‌های ناتالیا و ایرینا استروزی، ادعا می‌کنند که از نوادگان مستقیم مونالیزا، شخصیت معروف نقاشی لئوناردو داوینچی، هستند.

به گزارش یورونیوز، این ادعا در حالی مطرح می‌شود که تاریخ‌دانان سالهاست که تلاش می‌کنند به اسرار تابلوی لئوناردو داوینچی پی ببرند.

این تابلو یکی از آثار مورد علاقه گردشگرانی است که از موزه لوور پاریس بازدید می‌کنند.

مونالیزا که به لبخند ژوکوند نیز شهرت دارد، نام یکی از معروف‌ترین تابلوهای نقاشی لئوناردو داوینچی هنرمند مشهور ایتالیایی است که با رنگ روغن بر روی صفحه چوب سپیدار نقاشی شده‌ است.

این نقاشی عناوینی همچون شناخته‌ شده‌ترین، پر بازدیدترین و الهام‌بخش‌ترین اثر جهان را داراست و بیشترین مطالب در مورد آثار هنری در مورد این تابلو نوشته شده است.

ایرینا استروزی می گوید: «مادر کلان ما همیشه از ارتباط ما با مونالیزا سخن می‌گفت. ما هیچ‌گاه بر روی این ارتباط متمرکز نشدیم تا اینکه دومینیکو ساوینی، یک دوست تاریخ‌دانمان تصمیم گرفت در آرشیوها در این مورد تحقیق کند. از آن موقع بود که متوجه شدیم که ما با یکی از شناخته شده ترین زنان جهان پیوند داریم».

گفته می‌شود که مونالیزا یکی از زنان اشراف‌زاده ایتالیا و همسر یک تاجر ابریشم بوده است. با این حال عده‌ای بر این باورند که مونالیزا وجود خارجی نداشته و نقاشی او تصویری از یک زن ایده‌ال است. برخی نیز اعتقاد دارند که لئوناردو داوینجی در نقاشی مونالیزا خود را به صورت مونث به تصویر کشیده است.

نقاشی مونالیزا معروف‌ترین اثر لئوناردو داوینچی، نقاش عصر رنسانس محسوب می‌شود.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=21413

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading