بازتاب نیوز

امضای قرارداد 29 پروژۀ توسعه‌یی

٢١ اسد ١٣٩٧ سلام وطندار

امروز قرارداد 29 پروژۀ توسعه‌یی که ارزش آن‌ها بیش از 300 میلیون افغانی تخمین شده است، میان وزارت احیا و انکشاف دهات و شوراهای انکشافی 10 ولایت و شرکت‌های خصوصی به امضا رسید.

مجیب‌الرحمان کریمی وزیر احیا و انکشاف دهات در هنگام امضای این قرارداد گفت، این پروژه‌ها در ولایت‌های کنر، هلمند، ننگرهار، پکتیا، پنجشیر، لغمان، سرپل، پروان، کندز و غور تطبیق و در مدت 6 تا 18 تکمیل و به بهره‌برداری سپرده خواهد شد. تطبیق این پروژه‌ها، 86 هزار روز کاری ایجاد خواهد کرد.

این پروژه‌ها شامل: ساخت کانال‌ها و سربندهای آبرسانی، جاده‌ها، دیوارهای استنادی و محافظتی، دیوارهای سنگی و بازسازی ساختمان ریاست احیا و انکشاف دهات ننگرهار خواهند شد.

آقای کریمی می‌گوید، بخش بزرگی از بودجۀ این پروژه‌ها را وزارت مالیه می‌پردازد و 6.2 میلیون افغانی آن از سوی کشور هند پرداخت می‌شود.

به گفتۀ آقای کریمی، از مجموع 29 پروژه، 25 پروژۀ آن به گونه‌یی طراحی شده است که 10 درصد بودجۀ آن را باید مردم محل بپردازند.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=41679&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading