بازتاب نیوز

یفتلی: تا دو روز دیگر آرامش به غزنی باز می‌گردد

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: رئیس ستاد ارتش ملی می‌گوید که جابجایی طالبان در درون خانه‌های مسکونی در شهر غزنی، اجرای عملیات برای نیروهای امنیتی را دشوار کرده است.

محمد شریف یفتلی رئیس ستاد ارتش که امروز(یک‌شنبه،۲۱ اسد) در یک نشست خبری در کابل سخن می‌گفت، افزود که تلاش‌ها جریان دارد تا ظرف دو روز آینده، وضعیت در غزنی به‌صورت کامل تغییر کند و آرامش و ثبات به این شهر باز گردد.

او از باشندگان شهر غزنی خواست که تروریستان را در خانه‌های شان جای ندهند و از آنان دوری کنند. به گفته رئیس ستاد ارتش، این کار به نیروهای امنیتی کمک می‌کند تا آنان عملیات کنند.

آقای یفتلی سقوط فرماندهی پولیس، ریاست امنیت ملی و محبس ولایت غزنی به‌دست گروه طالبان را رد کرد و گفت که مواضع استراتژیک در شهر غزنی در دست نیروهای امنیتی است. اما او تأیید کرد که طالبان برخی از تأسیسات عام المنفعه را به آتش کشیده و ویران کرده است.

این مقام امنیتی می‌گوید که چنین حملات توسط سازمان استخباراتی پاکستان سازماندهی می‌شود و پاکستان تروریستان را تربیه و تجهیز کرده به خاک افغانستان برای جنگ اعزام می‌کند. به گفته او در جنگ غزنی جنگ‌جویان لشکر طیبه و اتباع خارجی دست دارند.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=21433

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading